Екологія

Скоро люди зможуть жити під водою? Дивовижні розробки бельгійського архітектора (фото)

Червоний краб Себастьян з Діснеївського мультфільму «Русалонька» захоплено проповідував незрівнянні переваги життя під водою. Правда, людству це нічого не дало – воно так і продовжує будувати лише наземні міста.

В майбутньому люди планують залишити кордони материків, але вони лише розвивають думки про існування поза орбітою планети. Ми бачимо цілком реальним переселення Марс, але при цьому життя під водою вважаємо неможливою. Хоча, мабуть, це була б не така вже й беззмістовна ідея.

Натхненний морем

Бельгійський архітектор Вінсент Каллебаут створив унікальний проект еко-села, де б в майбутньому змогли проживати до 20 тисяч осіб. Він не побоявся представити світу однозначно нову і досить сміливу ідею. Адже це не просто проект поселення, а схема підводного села! Архітектор пропонує побудувати спеціальні причали зі спіральними сходами, що спускаються до морського дна.

Проект носить назву «Aequorea». Для того, щоб потрапити в глибини океану, необхідно буде скористатися сходами. Вони, в свою чергу, приведуть вас в спеціально обладнане приміщення. Такі споруди архітектор назвав «oceanscrapers». Вони будуть нагадувати великих медуз, спини яких злегка визирають з-під поверхні води.

Світ майбутнього

У подібних площах Каллебаут планує розмістити все необхідне для життя людей: будинки, готелі, лабораторії, офіси і навіть ферми. Кожна споруда буде розділена на 250 поверхів, досягають глибини до 1000 метрів.

Морська вода стане придатною для пиття на тлі регулярного опріснення. Мікроводорості зможуть справлятися з органічними відходами не гірше ґрунту. Вирішена проблема з освітленням – видимість в нічний час буде забезпечуватися біолюмінесценцією.

Тим, кого хвилюють наслідки від сильних підводних течій, не варто турбуватися. Особлива геометрія будинків-медуз зможе впевнено протистояти навіть сильного шторму. «Множинні спіралевидні деталі забезпечать природне плавучість будівель», – зазначає автор проекту.

Підводні пам’ятки

Варто відзначити, що ідея архітектора зовсім не божевільна: в даний час вже існують будівлі, розташовані під товщею води. Так, музей «Subaquеtico de Arte», що знаходиться в Мексиці, є відмінним прикладом. Він став першим підводним закладом подібного роду. Простір музею – це не просто сховище культурних цінностей, але й середовище існування багатьох істот.

Ще одна унікальна будівля розташована прямо в Олександрійській бухті. Її проект розробляв Жак Ружері. Ця будівля також є музеєм. Тут зберігаються затонулі кам’яні артефакти, в тому числі руїни знаменитого Фароського маяка.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button