Екологія

Тонни контактних лінз отруюють Світовий океан

Контактні лінзи отруюють Світовий океан, з’ясували американські вчені. Пластик, з якого виготовлені лінзи, поїдають морські мешканці, передаючи його вгору по харчовому ланцюжку — великим сухопутним тваринам і людині.

Тільки в США в каналізацію, а після — в стічні води потрапляють 6-10 тонн контактних лінз щорічно. Це 15-20 % всіх лінз, якими користуються американці. 9 з 45 млн користувачів лінз в Америці безтурботно змивають їх в раковину або унітаз.

Очисні споруди не стають перешкодою на шляху лінз в океан — фільтри або не розпізнають їх зовсім, або дроблять на ще більш дрібні частинки.

Вся річ в складі лінз — замість поліпропілену вони виготовлені з суміші оргскла, силіконів і фторопластів. Експерименти показали, що анаеробні і аеробні мікроби на очисних станціях не можуть знищити пластик лінз, а лише послаблюють зв’язок між полімерами.

Автори відзначають, що власники лінз просто не знають, як правильно їх утилізувати і якої шкоди завдають природі — інформація не зазначена на упаковці продукту. Між тим, убезпечити океан від контактних лінз дуже легко — достатньо викидати їх у сміттєвий бак разом з іншими твердими відходами.

Кнопка «Наверх»
Закрыть