Технології

Скоро на 3D-принтерах почнуть друкувати ліки

За допомогою технології 3D-друку в області медицини відбуваються чудові зміни. Експерти використовують технологію біодруку і навчаються друкувати органи для трансплантації, 3D-друковані протези вже змогли змінити життя багатьох людей по всьому світу. Однак є ще одна область, в якій також не обійшлося без впливу 3D-друку, і це створення ліків і медикаментів.

31-10-14-foto-cikavosti-550x317-1

Група фахівців з Школи фармацевтики і біомедицини під керуванням лікаря Мохамеда Альбедо Альхнана створила волокно для друку ліків. Принцип застосування полімерно-лікувального волокна, як називають його самі експерти, не має відмінності від звичайних термопластиків PLA і ABS. Дане волокно підходить для будь-якого настільного 3D-принтера, який друкує ниткою товщиною 1,75 мм, і повністю безпечне для людини.

[ads1] 31-10-14-foto-cikavosti-550x550-2

Експерти випробували його на 3D-принтері MakerBot Replicator і надрукували таблетки теофіліну, при цьому необхідного об’єму.

Лише уявіть собі: ось ви встаєте з ранку, натискаєте на клавішу на своєму ноутбуці і буквально через декілька хвилин вже запиваєте необхідну вам таблетку водою. Вчені вважають, що до цього все і рухається. Ймовірність друкувати медикаменти на дешевих настільних принтерах може привести до зниження цін фармацевтичних засобів, а також стане справжньою божою благодаттю для тих, хто елементарно не має можливо виходити зі свого будинку.

Читайте також: В США представили автомобіль, надрукований на 3D-принтері — відео

За даними Університету Центрального Ланкаширу, під егідою якого знаходиться середній навчальний заклад, фармацевтичні фірми почнуть використовувати дану технологію до 2019 року, а в оселях людей вона може з’явитися в найближчі 10 років. Очевидно, для того щоб це здійснилося, вченим потрібно подолати не одну перешкоду, але незважаючи на все вищесказане, нова розробка дозволить людям знаходити саме ту дозу медикаментів, яка їм потрібна, і відмовитися від придбання фармацевтичних засобів в дорогих звичайних коробках і банках.

Натхнення: 3dpmake.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button