Наука

В одній з печер Індонезії виявлені найдавніші наскальні малюнки

В печері на острові Борнео, що входить до складу Індонезії, спелеологи виявили зразки наскельного живопису. Дослідження, проведене австралійськими вченими, підтвердили, що знайдені малюнки – найдавніші з коли-небудь зафіксованих.

Австралійські вчені встановили, що приблизний вік шедеврів доісторичного живопису становить 40 тисяч років. Створені ці малюнки видом, який був безпосереднім предком сучасної людини, що дало вченим привід говорити про прихід до розуміння візуального мистецтва ще представниками Homo Erectus. Це відкриття привело до розуміння необхідності перегляду наявних уявлень про еволюцію людського роду і його перехід до сучасного етапу розвитку.

Також вчені відзначили, що печера, розташована на острові Борнео, ніколи не була заселена, а призначалася виключно для наскельного живопису. Серед малюнків, які предки людини залишили на стінах природного утворення, примітивне зображення бика, створене, за припущенням експертів, барвником, зробленим з тутового дерева. Крім цього, всередині печери є й інші, більш дрібні анімалістичні зображення. Всі вони – одні з найдавніших, коли-небудь виявлених археологами, але доісторичний бик є найбільш старим. Саме його вік становить 40 тисяч років.

Кнопка «Наверх»