Наука

Вчені відкрили новий механізм регенерації м’язів

Дослідити регенерацію м'язів не легко. На тваринних моделях цього не зробиш, тому тепер вчені створили сприятливе середовище, в якому виростили м'язи і показали, як вони відновлюються. Виявилося, цей процес регенерації надзвичайно ефективний.

Японські дослідники побудували модель ушкодження м’язових волокон в живильному середовищі. Вчені показали, що при розриві м’язового волокна активуються міосателітні стовбурові клітини, які прискорюють регенерацію тканин.

sites.temple.edu

Регенерація – складний процес, в якому беруть участь безліч ферментів і клітин. Не так давно вчені встановили, що організм людини може регенерувати пошкоджену сітківку. При цьому механізм відновлення м’язів дотепер залишався вивченим не до кінця, хоча процеси відновлення цієї тканини відбуваються в нашому тілі постійно.

Скелетні м’язи складаються з пучків м’язових волокон, які скорочуються,  кожне з яких оточене сателітними клітинами. Це стовбурові клітини, з яких можуть рости нові м’язові волокна. Завдяки роботі цих клітин м’язи можуть відновлюватися навіть після ударів або розривів під час інтенсивних фізичних навантажень.

Сателітні клітини також грають важливу роль в зростанні м’язів після силових тренувань. Однак при таких захворюваннях, як м’язова дистрофія та саркопенія, кількість сателітних клітин зменшується, а їх функції стають менш вираженими. Тому вченим важливо розуміти механізми, за допомогою яких в нашому організмі регулюється робота сателітних клітин при регенерації м’язів.

Оскільки сателітні клітини активуються при пошкодженні м’язових волокон, дослідники припустили, що пошкодження м’язів саме по собі може запустити цей процес. Однак показати це на тваринних моделях з м’язовими травмами дуже важко, тому вчені створили культуру фізично пошкоджених м’язових клітин.

Використовуючи цю модель, дослідники виявили, що білки, які виходять із пошкоджених м’язових волокон, активують сателітні клітини, які потім вступають в підготовчу фазу клітинного ділення. Коли компоненти зруйнованих м’язових волокон були видалені з міжклітинного середовища, міосателіти переходили в сплячий стан. Відкритий вченими механізм регенерації надзвичайно ефективний. Його подальше дослідження могло б прояснити патологію деяких м’язових захворювань і допомогти в розробці нових лікарських препаратів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments