Здоров'я

Смак і користь пророщеної сочевиці

Чечевицю можна і потрібно пророщувати. Навіщо? Та просто тому, що вона стає у багато разів кориснішою після проведення цієї нескладної процедури. Переконайтеся самі – цифри не брешуть.

У насінні сочевиці є цінний білок, який легко засвоюється. У цьому білку містяться життєво важливі амінокислоти: лізин, триптофан, метіонін. У сочевиці також порівняно багато (для рослинної їжі) жирів (15%), вуглеводів (до 60%), макро- і мікроелементів. Дійсно, ця бобова культура сама по собі може стати корисним доповненням вашого столу.

proroshhennaya-chechevitsa

Поживна цінність http://www.poleznye-produkty.org/

Вміст клітковини в пророщених зернах сочевиці збільшується з 8.3% до 9.8%, а вміст водорозчинних антиоксидантів при проростанні подвоюється: 42 мг проти 90 мг на 100 г продукту.

Те ж саме, але в більших масштабах відбувається з вітаміном C. Його концентрація в пророщених зернах сочевиці збільшується в 16 разів: 2.83 мг проти 45.17 мг на 100 г продукту. Що цікаво, стрибок з вітаміну C при проростанні характерний тільки для сочевиці, інші проростки бобових культур не змогли показати такі видатні результати.

Але при проростанні збільшується не тільки вміст вітаміну C. Численні дослідження зарубіжних вчених довели стрибок інших корисних речовин у різних проростках: рибофлавіну, фолієвої кислоти, нікотинової кислоти, піроксідіна.

Послідовники Е. Хоуелла, автора книги «Ферментне харчування», довели, що активність ферментів в проростаючому насінні культурних рослин досягає максимуму на 3-4 добу (стрибок до 43 разів) після початку процесу, а вже через 5 діб концентрація ферментів серйозно знижується.

Корисні властивості пророщеної сочевиці

Погодьтеся, ми навели переконливі доводи для пророщування та отримання «вітамінізованих» проростків сочевиці. Цей продукт може стати вашим незамінним помічником у профілактиці грипу та застуда восени і взимку, а також для загального підвищення імунітету, наприклад, у вагітних жінок, ослаблених дорослих і дітей, які часто хворіють.

Вчені помітили: навіть якщо пацієнт приймав проростки сочевиці вже після того, як збудник інфекції потрапив до його організму, спостерігалося помітне полегшення перебігу хвороби. Вона проходила в легкій формі без будь-яких ускладнень.

У проростках сочевиці багато калію, який корисний при атеросклерозі і аритмії. Присутнє також органічне залізо в легкозасвоюваній формі, яке підвищує рівень гемоглобіну і сприяє утворенню нових кров’яних тілець.

Висока поживна цінність проростків сочевиці визначила спектр їх корисних властивостей і рекомендацій щодо застосування:

  • при лікуванні анемії;
  • в комплексному лікуванні маткових кровотеч;
  • для оздоровлення судин підвищеної кровоточивості;
  • для профілактики бронхітів і пневмоній;
  • в якості відновлюючого сили засобу після перенесеної ангіни та застуди.

Методика пророщування

Сочевицю найчастіше пророщують баночним методом. Кращий вибір – крупносемянні сорту. Паростки накльовуються протягом доби. Зберігати свіжі проростки слід в закритому скляному посуді при температурі 3-5 градусів (підійде нижній відсік холодильника). У їжу рекомендується використовувати протягом 5 днів.

За смаком проростки сочевиці схожі на свіжий зелений горошок, тому вони прекрасно себе почувають в різних салати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button