Людина

Смартфон — згубна сила?

Щоб ви розуміли всю масштабність ситуації, варто почати зі вступу про те, як багато людей сьогодні використовують мобільні пристрої і не можуть обійтися без них. Робота, дім, дорога — вас постійно переслідує смартфон. Запітнілі руки нетерпляче прагнуть знову доторкнутися до холодного металевого корпусу девайса, натиснути на кнопку розблокування, споглядаючи красиву анімацію включення екрану, який люб’язно покаже поточний час. Потім чергове клацання по кнопці, і девайс знову поринає в сон, час від часу прокидаючись вейклоками.

«Навіщо я подивився на час за допомогою смартфона, коли на руці є пристойної якості фірмові годинники популярного бренду?»
— запитуєте ви себе, одночасно посміхаючись і розуміючи всю масштабність звички, а можливо, залежності. Ніколи раніше залежність від смартфонів і іншої мобільної техніки не була такою масштабною. Смартфон заміняє нам і годинник, і плеєр, і телефон, і пристрій для доступу в Інтернет, і навігатор, і будильник і секундомір… Продовжувати можна нескінченно. Зрештою, смартфон — доступ до соцмереж, від яких, втім, ви залежите не менше.

Чи замислювалися ви над тим, скільки часу у вас іде на використання вашого смартфона? 2-3 години? Це, напевно, помилка. Коли в останній раз ви обідали вдома за столом без смартфона, що лежить поруч з тарілкою борщу? Не пам’ятаєте? Ми так і думали.

Ця проблема настільки масштабна, що навіть самі користувачі не помічають, як марно йде їх дорогоцінний час, частково обумовлений поганими звичками. Наприклад, ви переглянули всі повідомлення і інший цікавий контент — девайс набрид, наступний крок повинен призвести до відмови від використання на будь-який час, проте цього не відбувається.

Ви продовжуєте використовувати ваш смартфон, безглуздо гортаючи робочі столи, смикаючи шторку з повідомленнями, які були давно прочитані і прибрані свайпом, ви намагаєтеся перейти в налаштування, щоб в черговий раз порадувати себе приємними анімаціями Material-дизайну, після чого знову приступаєте до першого кроку.

Також варто згадати використання програми Whatsapp. Відправляйте друзям аудіоповідомлення, а потім в обов’язковому порядку прослуховуєте їх, тим самим витрачаючи в два рази більше часу, ніж якщо б діалог відбувався звичайним способом.

До чого ж все це? Наша мета одна: змусити людей хоч трохи підняти голови і поглянути на світ своїми очима, а не через призму невидимих оку рендерінгу.

Натхнення: androidinsider.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button