Земля

Смертельно небезпечний бур’ян допоможе виглядати молодше. Але потрібно більше досліджень

Нове дослідження показало, що плоди небезпечної рослини мають антиоксидантні і протизапальними властивостями.

У 2007 році 76 жителів села на північному сході Бангладеш захворіли після вживання в їжу саджанців нетреби звичайної, і чверть з них померла. Все через карбоксіатрактілозід, який може викликати нудоту, серцебиття, сонливість, галюцинації і поліорганну недостатність, яка приводить до смерті. А також гостру печінкову недостатність у свиней, великої рогатої худоби, овець, домашньої птиці, коней та інших жуйних тварин.

Проте, ця смертоносна рослина, яка вважається бур’яном, викликає все більший інтерес вчених через безліч потенційних переваг для здоров’я. Дослідники вже вивчили її властивості в боротьбі з раком і артритом, а також виявили з’єднання з потенціалом проти старіння і загоєння ран.

Нове дослідження показало, що деякі частини рослини нетреби звичайної (Xanthium strumarium) — володіють антиоксидантними і протизапальними властивостями, які можна використовувати в якості ефективного засобу для захисту шкіри.

Співробітники Університету Мьонджі в Південній Кореї провели клінічні випробування. Вони витягли з’єднання з рослини і показали, що вони зменшували пошкодження від впливу УФ-світла, прискорювали загоєння ран і стимулювали вироблення колагену. Автори дослідження назвали її «привабливим інгредієнтом» майбутніх косметичних засобів.

«Швидше за все, вона продемонструє синергетичний ефект проти старіння, якщо її змішати з іншими ефективними сполуками, такими як гіалуронова кислота або ретиноєва кислота», — пояснює Инсу Сон, докторант Університету Мьонджі.

Однак дослідники попереджають, що їх результати є попередніми і що для оцінки безпеки необхідні додаткові дослідження.

«В колючках нетреби також міститься токсичний компонент — карбоксіатрактілозід, який може пошкодити печінку, — підкреслюють вчені. — Тому пошук правильної концентрації здається дуже важливим і буде ключем до комерціалізації екстрактів плодів поган в косметиці. При високих концентрації він небезпечний».

Рослина тисячі років використовували в традиційній китайській фітотерапії для лікування всього, від головного болю до грибкових інфекцій. Відтоді вчені ідентифікували близько 170 з’єднань нетреби для використання в медичних дослідженнях.

Дослідження було представлено на щорічній зустрічі ASBMB #DiscoverASBMB в Сіетлі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button