Здоров'я

Смоктання пальця: так безневинна дитяча звичка?

 

Малюки досить важко відвикають від соски, тому багато з них знаходять їй заміну і починають смоктати великий палець. Якщо ви впіймали своє чадо за цим заняттям, то знайте – ви не самотні. Близько 46% дітей у віці до чотирьох років у всьому світі не можуть заснути без пальця в роті.

foto_cikavosti_16.06.2014-014_resized

Проте, ця на перший погляд нешкідлива і навіть мила звичка, а також використання сосок неправильної форми, позначається на здоров’я зубів і веде до появи зубо-щелепних дефектів. Основною вважається аномальний розвиток прогнатичного (дистального) прикусу, коли верхні зуби сильно виступають над нижніми. Крім того, смоктання великого пальця може призвести до виникнення скупченості передніх зубів і їх викривлення.

Читайте також: Що шукають діти в інтернеті

Звичайно, аномалії розвиваються далеко не у всіх малюків. За словами фахівців, яскраво виражені викривлення виникають лише через два роки, а після чотирьох років набувають серйозний характер. Особливо важливо відучити дитину смоктати палець до прорізування корінних зубів, інакше лікування може затягнутися на кілька років. Однак ми впевнені, що ви зможете відучити малюка від цієї шкідливої звички, особливо якщо врахувати той факт, що серед дорослих смокчуть палець всього лише 12%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button