Наука

Сніжинки мають несиметричну форму

Вчені вивчили початкові етапи росту кристалів льоду і зрозуміли, що їх утворення насправді відбувається не так, як звикли вважати теоретики. Всі звикли вважати, що маленькі кристали мають шестикутну форму, але насправді вони мають кубічну форму з шестикутними ґратами.

Дивно, але навіть в найтеплішому кліматі вода має властивість замерзати в хмарах. Це відбувається шляхом перетворення у воді кристалів, які призводять до повного заморожування води. Такий процес називається бар’єром вільної енергії.

Валерія Молінеро, яка є главою дослідження розповіла, що метою проведеної роботи було визначити, яка структура у кристалів, які перебувають на тому самому бар’єрі вільної енергії. У результаті з’ясувалося, що, незважаючи на звичні думки про шестикутну симетрію, кристали шикуються в невпорядкованою структурою.

Це пояснюється тим, що, коли температура досягає -33 градусів, то зростання кристалів, які мають змішану симетрію, стає швидшою. Але це дослідження поширюється тільки на маленькі кристали, що складаються з 100 тисяч молекул.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments