Здоров'я

Вчені розповіли, як спека може вбивати людей

Враховуючи, як глобальна температура продовжує зростати, теплові хвилі стають все більш поширеними і більш смертоносними, ніж коли-небудь раніше, попереджають вчені з Університету Гавайських островів.

В ході проведеного аналізу фахівці встановили, що існує понад 27 різних способів, за допомогою яких спека може вбивати людей. До найбільш небезпечних з них відносяться серцеві напади, печінкова недостатність і пошкодження головного мозку – всі ці події виникають за дії високої температури.

Дослідження, проведені експертами, показали, що екстремальні теплові хвилі створюють значну небезпеку для життя людей. В ході випробувань експерти визначили 5 ключових механізмів, які впливають на 7 життєво важливих органів, коли тіло піддається впливу сильної спеки. Більшість з цих механізмів спрацьовують, оскільки організм перенаправляє потік крові до шкіри з метою охолодження. Цей процес призводить до зниження припливу крові до інших органів. Каскад наслідків цього недоліку кровотоку може призвести до багатьох негативних наслідків для здоров’я, підвищуючи ризик смерті, говорять вчені.

До таких наслідків відносяться неадекватне кровопостачання життєво важливих органів, токсичне для клітин підвищення температури тіла, виникнення запальної реакції, утворення згустків крові і відмирання м’язових волокон з наступним вивільненням токсичного для нирок білка.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments