Відео

Сноубордист розповів, як бути похованим під лавиною

Сноубордист з Сан-Франциско, який мало не загинув під лавиною, описав свої відчуття під час накриття сніговим «цунамі».

Еван Хак катався на сноуборді в п’ятницю на гірськолижному курорті Долина Скво поруч з озером Тахо в Північній Каліфорнії зі своєю дружиною Калін, коли почув, як хтось кричить. Він повернувся і побачив стіну снігу висотою 2,5 метра, що мчить з гори прямо за ним — сніжне «цунамі».

Лавина «вдарила через секунду», розповідає Хак. Його тут же завалило снігом. «Я був у свідомості близько 45 секунд, потім закінчився кисень, і я втратив свідомість», — сказав Хак.

Тим часом, його дружина змогла звільнитися від снігу. Край сноуборду Евана виступав з-під завалів, і лижники, які знаходилися поруч, тут же почали викопувати його. Операція з порятунку сноубордиста зняли на відео і розмістили в «Твіттері». Хак каже, що провів під завалами близько 6 хвилин.

Dramatic video shows the race to rescue survivors after an avalanche at Squaw Valley. Witnesses describe a huge wall of snow slamming into more than a dozen skiers and borders. This group dug-out a man buried. At this point it’s believed everyone survived. pic.twitter.com/7HsI1mrzo3

— Tom Miller (@KCRAMiller) 3 березня 2018 р.

Як тільки його обличчя з’явилося з-під снігу, «Хак відкрив очі і запитав, де його дружина», розповів лижник Джо Бролт.

Лавина накрила п’ятьох осіб. Двох доставили в найближчу лікарню з загрозливими для життя травмами. Хакі планували продовжити свої сноубордистського канікули.

Лавина зійшла посеред потужної заметілі, яка принесла вітри швидкістю до 240 км/год і до 2,1 метра снігу за кілька днів на гірськолижні пагорби гірської системи Сьєрра-Невада в Каліфорнії. Два сноубордиста на курортах в регіоні загинули через складні погодні умови. Сноубордист Венью Джанг був знайдений мертвим в Долині Скво у п’ятницю вранці до лавини. Інший сноубордист Блейк Сміт, 36 років, загинув у п’ятницю на гірськолижному курорті Китайський пік. Він впав головою вперед в замет і задихнувся,

Гірськолижний курорт Маммот в Сьєрра-Неваді також пережив величезну лавину вранці в суботу. Троє людей були частково накриті лавиною, але змогли самостійно вибратися. Курорт знову відкрили в неділю.

Кнопка «Наверх»
Закрыть