Здоров'я

Депресія взимку – що це і як боротися?

Чи помічали ви за собою, що з настанням холодної пори року ваш настрій значно погіршується. Зима наганяє тугу і, здається, що щастя так само мало, як сонця і тепла в ці місяці.

Дійсно, при зменшенні кількості природного сонячного світла у людей все частіше спостерігається депресивний стан. Особливо це характерно для тих осіб, хто в принципі схильний до подібних настроїв. Тоді, в період холодів і зі зменшенням сонячного дня, ми частіше звичайного відчуваємо занепад сил, зниження тонусу, пасивність і відстороненість.

В результаті досліджень було встановлено, що, насправді, настрій знижується взимку в порівнянні з літнім періодом, оскільки гормони радості, що виробляються в організмі завдяки сонячному світлу, значно скорочуються.

Так що ж це — серйозний привід для занепокоєння або тимчасовий спад настрою?

Виявилося, що кілька десятиліть тому членами дослідного інституту вперше було встановлено стан “зимової депресії”. Часом вона відзначалася незначними змінами настрою, часом — більш серйозними.

Серед симптомів зазвичай виділять: потреба в більшій кількості сну, ніж необхідно, збільшенням ваги, підвищеною втомою, апатією і байдужістю.

Закономірним постає питання: як розв’язувати проблему? Застосовувати лікарські засоби, звертатися до фахівця.

В першу чергу, варто відзначити доведеність поліпшення настрою і загального стану спостерігаються, у зв’язку з прийомом антидепресантів. Проте однозначно варто проконсультуватися з фахівцем і застосовувати медикаменти тільки у зв’язку з його рекомендацією. Ба більше, від них буває важко відмовитися, тому, подумайте, що оптимально і більше підходить саме вам: можливо, вам вдасться знайти більш природні способи підняття настрою без прийому ліків?! Наприклад, звернення до психотерапевта. Дана практика корисна не тільки взимку і допомагає підтримати ваш емоційний настрій у нестабільний і складний для вас період. Однак є бюджетна альтернатива психотерапії — ведення особистого щоденника, який відбиває ваші емоційні перепади. Це допоможе вам не тільки розвантажитися, виклавши свої переживання на папір, але і зрозуміти, в які саме періоди вам буває особливо сумно. Відстежити, з чим це пов’язано, і спробувати усунути ситуації, що занурюють вас в подібний стан.

Як ми вже з’ясували, сонячне світло допомагає нашому організму виробляти гормони радості, і згодом, підвищує наш настрій. Тому проводите більше часу на сонці, навіть якщо його не так багато, і воно не так часто виходить. Запросіть друзів, надіньте улюблений теплий светр з рукавицями і вперед кататися на ковзанах під сліпучим зимовим сонечком. Це не тільки підбадьорить вас, але і подарує яскраві емоції і прекрасні враження, як вам, так і вашим близьким.

Прекрасним помічником у піднятті настрою незмінно залишається спорт. Фізичні вправи підвищують серотонін, знижують рівень депресії і стресу. Виберіть що-небудь собі до смаку: танці, якими завжди мріяли зайнятися, або ж, може, спробувати йогу? Навіть піші прогулянки вечорами сильно змінять ваш емоційний стан. Насолоджуйтесь, експериментуйте і не давайте собі сумувати!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button