Наука

Сонячне світло перетворює пластик в океані в «суп» з нових токсичних хімікатів

Дослідження, проведене вченими з Океанографічного інституту Вудс-Хоул, показало, що сонячне світло здатне не тільки руйнувати пластик, а й перетворювати базові полімери та добавки в «суп» з нових хімікатів. Про роботу вчених пише журнал Environmental Science & Technology.

Процес, про який говорять дослідники, не такий повільний, як розкладання пластику під сонячним світлом. Вчені провели експерименти з різними пластиковими пакетами. Так, наприклад, вилуговування значною сумішшю розчинних органічних вуглецевих сполук після впливу сонячного світла проходило протягом менш як 100 годин.

Дослідники зібрали зразки споживчих поліетиленових пакетів від комерційних підприємств, таких як Target і Walmart. Дослідники також включили використаний пакет з CVS, з муніципалітету, де введена заборона на використання пластикових пакетів, але їх все одно можна знайти. Мішок з плівки низької щільності, який не містить добавок, виробництва Goodfellow, служив контрольним зразком.

Мішки були визначені з точки зору змісту органічних речовин і металів, а також спектральних характеристик. Дослідники помістили зразки з пакетів в стерильні хімічні склянки, наповнені іонізованим розчином, щоб імітувати занурення в морську воду. Половина мензурок повантажили в темряву на шість днів. Решта залишили в камері з регульованою температурою на п’ять днів в постійному потоці радіації, що імітує вплив сонячного світла.

Було виявлено, що зразки, залишені в темряві, виділяли невелику кількість розчинених органічних сполук в сольовий розчин. Однак залишилися на світлі «купалися» в нових хімікатах. Використаний мішок CVS показав найбільшу різницю в концентраціях між затемненим контейнером і контейнером, які зазнали впливу сонячного світла, і цей показник збільшувався в міру того, як він залишався на світлі.

Поділ цього пластикового “супу” на список складових його молекул виявило десятки тисяч розчинених органічних сполук, всі вони були зроблені в масштабі часу, еквівалентному всього лише тижнях плавання в океані під яскравим сонячним світлом.

Процес розчинення виявився як мінімум в десять разів складніше, ніж припускали хіміки: були виявлені ті токсичні матеріали, які навіть не вважалися проблемою.

«Дивно, що сонячне світло може зруйнувати пластик, який, по суті, являє собою одне з’єднання з деякими добавками, на десятки тисяч з’єднань, що розчиняються у воді», – зауважує хімік Коллін Уорд.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button