Наука

Релігійність зв’язали з ризиком розвитку серцево-судинних захворювань

Вчені з’ясували, що релігійність і духовна боротьба значно впливають на експресію білків, пов’язаних з серцево-судинними захворюваннями. Принаймні, це характерно для уродженців Південної Азії, які проживають в США.

Image by reenablack from Pixabay

Стаття опублікована в журналі Scientific Reports. Концентрації білка в крові – клінічно корисний прогностичний біомаркер серцево-судинних захворювань (ССЗ). Вчені з Гарвардського і Оксфордського університетів, а також Департаменту медицини США вирішили вивчити зв’язок між рівнем білка в плазмі і захворюваністю ССЗ, а заодно оцінити потенційний вплив релігійності і духовності на значущі асоціації білків і серцево-судинних захворювань в уродженців Південної Азії, які проживають в Сполучених Штатах.

Ця група піддається підвищеній увазі з боку медиків через те, що в ній спостерігається поширеність серцево-судинних захворювань. Більш ранні дослідження показали, що психосоціальний стрес – важливий фактор, пов’язаний з ризиком розвитку ССЗ. Вчені з США вирішили уточнити, які з цих факторів можуть спровокувати початок хвороби.

У дослідженні брали участь 50 осіб, у яких діагностовано ССЗ, і 50 осіб з контрольної групи тієї ж статі і віку, які не мають подібних захворювань. Дані про них взяли з окремого медичного дослідження MASALA. Зразки плазми крові аналізували на експресію 1305 білків.

В результаті вченим вдалося продемонструвати, що релігійність людини значно впливає на концентрацію білка, пов’язаного з розвитком серцево-судинних захворювань. Дослідники пояснюють це «релігійним» стресом, який може відчувати людина.

Наприклад, деякі переймаються думкою про те, що їх за щось «карає Бог» або що той їх «залишив», а також гостро переживають ці почуття. Тобто релігійна боротьба сама по собі здатна бути важкою стресовою подією і викликати проблеми з серцево-судинною системою. Вчені підкреслюють, що їхня робота потребує додаткових і більш масштабних досліджень.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button