Наука

Надмірна впевненість посилює антинаукові погляди

Нове дослідження, проведене Портлендським університетом показує, що надмірна самовпевненість в науковій сфері пов’язана з антинауковими поглядами.

“Наше дослідження показує, що може виникнути проблема надмірної впевненості, що заважає навчанню, тому що, якщо люди думають, що вони багато знають, у них мінімальна мотивація вчитися більше», — зазначають автори дослідження.

В рамках роботи вчені розглядали ставлення до восьми питань, за якими існує науковий консенсус, але за якими зберігаються суперечливі погляди: зміна клімату, ядерна енергетика, генетично модифіковані продукти, великий вибух, еволюція, вакцинація, гомеопатична медицина і COVID-19.

Автори виявили, що в міру того, як ставлення людей до якого-небудь питання віддаляється від наукового консенсусу, їх оцінки власних знань з цього питання збільшуються, але їх фактичні знання зменшуються. Наприклад, вакцини проти COVID-19. Чим менше людина погоджується з процесом вакцинації проти COVID-19, тим більше вона вірить, що знає про це все, але фактично її знання невірні.

“По суті, люди, які найбільш категоричні у своїй незгоді з консенсусом, найбільш самовпевнені у своїх знаннях”, – зазначили дослідники. “Наші результати показують, що ця закономірність носить досить загальний характер. Однак ми не знайшли їх для зміни клімату, еволюції чи теорії великого вибуху”»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button