Фото

Сонячними батареями замостили історичну площу Барселони

Муніципальна влада Барселони запустила пілотну програму з вбудовуванням сонячних панелей в дорожнє покриття. В її рамках фотоелементи розмістять на 50 квадратних метрах найбільшої площі міста, що має назву Пласа де ліс Глорієс Каталанес.

Сонячними батареями замостили історичну площу Барселони

Кожна панель має розмір 340*340*61 мм і покрита високоміцним неслизьким склом. По таким сонячним батареям можна ходити, тому вони можуть застосовуватися як звичайна тротуарна плитка.

Сумарна потужність пілотної установки складе 9 кВт. За очікуваннями, розробників, за рік вбудована в площу сонячна станція зможе виробляти до 7560 кіловат-годин. Це еквівалентно сумарному річному споживанню електрики трьома середніми домогосподарствами.

Сонячними батареями замостили історичну площу Барселони

Споживачем енергії, що генерується стануть об’єкти барселонської служби прокату велосипедів. Це дозволить владі міста в режимі реального часу отримувати інформацію про продуктивність системи. Спеціальна державна комісія протягом 6 місяців буде оцінювати результати генерації дорожнього покриття, щоб зробити висновки про доцільність створення подібних установок в інших місцях міста.

Програма з розміщення на вулицях «зелених» електростанцій запущена з метою реалізації плану влади Барселони до 2030 року знизити викиди парникових газів на 50% в порівнянні з рівнем 1992 року і домогтися повної вуглецевої нейтральності до середини століття.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button