Екологія

Сонячна енергетика в Чилі буде головним джерелом енергії в країні до 2030 року

Сонячна енергетика складе 30% в енергобалансі країни.

Солнечная энергетика в Чили будет главным источником энергии в стране к 2030 году

Уряд Чилі і чотири компанії, що входять в чилійську Асоціацію виробників електроенергії (Generadoras de Chile) — французька Engie, італійська Enel, американська AES Gener і чилійська Colbun, домовилися більше не будувати в країні нові вугільні електростанції, «які не оснащені системами уловлювання та зберігання вуглецю або іншими еквівалентними технологіями».

На сьогоднішній день на основі вугілля виробляється приблизно 40% електроенергії, всього теплова енергетика (включаючи газову і дизельну генерацію) виробляє 60% чилійської електрики.

У той же час завдяки швидкому розповсюдженню технологій ВДЕ і значному скороченню витрат, галузь електроенергетики бачить все більш відновлювальне майбутнє, коли теплова генерація більше не буде основним джерелом енергії, а разом з ГЕС доповненням до мінливої сонячної фотоелектричної та вітрової генерації, сказано в заяві, опублікованій на сайті Асоціації.

У дослідженні, підготовленому консорціумом PSR-Moray для Generadoras de Chile, прогнозується швидке поширення відновлюваних джерел енергії, при цьому сонячна енергетика до 2030 року займе 30% частку у виробленні електроенергії у всіх сценаріях розвитку. У центральному сценарії вона стане головним виробником електроенергії в країні.

Частка теплової генерації знизиться до 25%, а поновлювані джерела енергії, відповідно, будуть виробляти інших – 75%. На гідроенергетику буде припадає 29%, а мінливі сонце і вітер спільно будуть видавати 42%. Ще 4% забезпечать біомаса, геотермальна і сонячна теплова (CSP) енергетика.

Незважаючи на зниження частки теплової генерації «ці активи будуть ключовими для забезпечення гнучкості (маневреності) системи».

Згідно з дослідженням PSR-Moray, витрати на маневреність у 2030 році будуть перебувати в діапазоні від 150 до 350 мільйонів доларів США в залежності від сценарію. Незважаючи на це, чисті економічні вигоди на одиницю енергії, завдяки високому поширенню сонячної та вітрової енергії, оцінюються в 18% у 2030 році.

Нагадаємо, що чилійська сонячна енергетика є високоефективним сектором. На торішньому конкурсному відборі ціна сонячного кіловат-години опустилася до 2,15 американських центів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button