Екологія

Часті посухи загрожують каліфорнійському блакитному дубу

Руйнівна посуха 2012-2016 років в Каліфорнії викликала масову втрату унікального блакитного дуба і вимирання цілого ряду видів у цьому регіоні. Нове дослідження вперше показало, що знамениті каліфорнійські лісові масиви блакитного дуба (Quercus douglasii) скоротилися більш ніж на 1200 квадратних кілометрів.

Вчені побоюються, що посуха, яка викликала скорочення унікального блакитного дуба в Каліфорнії в 2012-2016 роках, може повторитися.

Блакитні дубові ліси зустрічаються лише в Каліфорнії, і вони вважаються одним з найбільших збережених прикладів місцевих довгоживучих лісів в цьому регіоні. Ця екосистема також є однією з найбільш біологічно різноманітною в Каліфорнії, в ній мешкає понад 300 видів хребетних тварин.

Щоб краще зрозуміти, як ця екосистема реагує на потепління клімату і пов’язані з ним лісові пожежі, дослідницька група використовувала нові моделі зміни суші, засновані на обширних даних супутникових знімків Landsat, щоб оцінити обсяги повної втрати деревного покриву або часткового руйнування.

Команда об’єднала нові щорічні дані проєкту Геологічної служби США з моніторингу, оцінки та прогнозування змін клімату (LCMAP) з даними про клімат і лісові пожежі за період з 1985 по 2016 рік. Виходячи з цього, вони виявили, що посуха 2012-2016 років викликала значну втрату деревного покриву.

Результати дослідження будуть корисні для виявлення найбільш вразливих районів лісових масивів, щоб вчасно вживати заходів щодо їх збереження.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button