Всесвіт

“Сонячний парус” LightSail запустять у космос у травні

Навесні космічний корабель, оснащений сонячним вітрилом, вирушить у свій перший політ. Це буде пробний, ще не повноцінний, запуск: судно розправить вітрила, і з Землі можна буде перевірити працездатність всієї системи. Цього разу сонячний вітер для руху корабля вирішили не використовувати.

3-30-01-2015-600-407

Сонячне вітрило – чергова концепція з фантастичних книг, яка стала реальністю. Якщо вітрило досить широке і при цьому дуже тонке, тиск сонячного вітру сприяє збільшенню швидкості корабля. У теорії, судно, обладнане сонячним вітрилом, може дістатися до орбіти Землі і перебувати в космосі так само, як і “традиційні” космічні кораблі. На практиці ж все набагато складніше.

[ads2] Корабель LightSail створює команда активістів за підтримки Planetary Society. Це зовсім невелике судно, розмір його корпуса – 10 х 30 см, воно оснащене чотирма вітрилами товщиною в чотири з половиною мікрона кожен. Для порівняння: стандартні мішки для сміття – в чотири рази товстіші. На орбіту вітрильник доставить ракета Atlas V. За ним будуть спостерігати з Землі, оцінюючи його роботу. Передбачається, що тестовий запуск парусника допоможе продумати вирішення всіх неочевидних проблем, пов’язаних із запуском подібної інноваційної космічної техніки.

2-30-01-2015-600-220

Апарат обладнаний системою орієнтації в навколишньому просторі, яка базується на взаємодії із земним магнітним полем. Координати корабля будуть опубліковані у відкритих джерелах, щоб всі бажаючі астрономи-любителі могли самостійно стежити за судном.

Читайте також: Художник створив концепцію космічного корабля з надсвітовим двигуном

Пізніше в космос вирушать ще дві версії корабля. Їх доставлять на орбіту носії Falcon Heavy від компанії SpaceX. Запуск цих апаратів допоможе розібратися в самому принципі руху вітрила. Момент, коли вітрила розгорнуться, зніме супутник Prox-1.

1-30-01-2015-600-339

Проект обійшовся в 4 млн доларів, інвестиції були отримані від зацікавлених приватних осіб. У перспективі на основі тестових вітрильників будуть створені “справжні” кораблі для застосування в індустрії. Вони зможуть доставляти людей в космос.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button