Всесвіт

Новий сонячний зонд відправив на Землю свої перші спостереження з краю сонячної атмосфери

Цей космічний апарат – саме по собі технічне диво. Він був запущений в минулому році і проведе в загальній складності сім років на орбіті нашої зірки, лише в 3,83 мільйона миль від її поверхні.

Його назва є даниною поваги американському сонячному астрофізику Юджину Паркеру, який спочатку передбачив існування сонячного вітру, що в той час вважалося “божевільною” теорією.

Тепер NASA розкрило перші знахідки зонда, і схоже, що він вже надав дані, які могли б допомогти вирішити деякі з найбільш стійких таємниць Сонця.

“Ми можемо бачити магнітну структуру корони, яка говорить нам, що сонячний вітер виходить з маленьких корональних отворів; ми бачимо імпульсну активність, великі струмені або зворотні зв’язки, які, як ми думаємо, пов’язані з походженням сонячного вітру”, – сказав професор Стюарт Бейл з Каліфорнійського університету.

Одна з речей, яку космічний апарат прагнув дослідити, полягає в тому, що, всупереч всьому, температура насправді набагато, набагато вище в атмосфері Сонця, ніж на його поверхні.

Отримані результати показали, що це може бути пов’язано з тим, що частинки в сонячному вітрі вивільняються в вибухових струменях, а не в сталому потоці.

Дані також показали, що область, близька до Сонця, набагато пильніше, ніж очікувалося, ймовірно, з-за того, що комети та інші об’єкти випаровуються і перетворюються в курний серпанок.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button