Людина

Вчені виявили «ген невірності» у жінок

Вчені з Університету Квінсленда в Австралії виявили «ген невірності», який може нести відповідальність за схильність деяких жінок до зрад.

16-02-15-foto-600x450-1 (2)

Жінки, які носять конкретний варіант гена, що впливає на соціальну поведінку і сексуальну мотивацію, мають більшу схильність зраджувати своїм партнерам, кажуть фахівці. Варіація гена AVPR1A впливає на схильність жінок до обману, але не надають аналогічного ефекту на чоловіків.

У ході дослідження було виявлено, що певна комбінація гена AVPR1A пов’язана з розбещеністю і жорстокістю у тварин. Кожна людина несе в собі два гени AVPR1A, кожен з яких він успадкував від одного з батьків – таким чином, існує ряд потенційних комбінацій даного гена. Але він впливає тільки на жінок, підкреслюють вчені.

Читайте також: Кожні 10 років чоловіки і жінки, які перебувають у шлюбі, зраджують один одному

Фахівці з Університету Квінсленда спільно з командою генетиків і нейрофізіологів досліджували ДНК і спосіб життя понад 7000 чоловік. Вони виявили, що 6,4% жінок, які були невірними, мали певний варіант «гена невірності». Вчені заявили, що результати виявилися несподіваними, оскільки вони, як правило, вважали, що поведінка залежить не тільки від комбінації різних генів, але також від соціальних і культурних чинників.

У минулому році дослідники з Університету Квінсленда виявили, що невірність може передаватися у спадок. Вони виявили, що 63% випадків невірного поведінки у чоловіків і 40% випадків неправильної поведінки у жінок можуть бути пов’язані з впливом і зміною певних генів.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button