Екологія

У Франції АЕС замінять поновлюваними джерелами енергії

Національні збори Франції 22 липня поточного року прийняли закон, який привернув увагу громадськості і передбачає різке скорочення ролі домінувала до нинішнього часу ядерної енергетики за рахунок інтенсивного використання відновлюваних джерел енергії.

Найбільш обговорюваним нюансом прийнятого закону став прописана в ньому теза про те, що до 2025 року частка АЕС у виробництві електроенергії повинна бути скорочена на третину — з 75% до 50%.

Слід зазначити, що в 70-х роках ХХ століття Франція пішла по шляху активного розвитку атомної енергетики, що стало причиною її практично світового лідерства в цій галузі: на сьогоднішній день вона має 19 станцій з 58 реакторами. Однак у зв’язку з новообраним вектором розвитку своєї енергетики, частина французьких АЕС будуть закриті, а на зміну їм прийдуть вітроенергетичні об’єкти, сонячні батареї і біогазові комплекси.

Ще два роки тому в широких політичних колах панувало переконання, що атомна енергія — це саме те, що потрібно, вона — чиста, недорога і надійна. У цьому році ті ж самі люди кажуть, що треба допустити різні технології, — стверджує Свен Реснер, представник Німецько-французького бюро з відновлюваної енергетики в Парижі.

Слід зазначити, що в німецьких ЗМІ французьку законодавчу ініціативу вже назвали «енергетичним поворотом», виходячи з концепції проголошеного в ФРН у 2000 році політичного курсу на активне згортання ядерної енергетики в цілях широкого переходу до поновлюваних джерел енергії та поширення енергозберігаючих технологій.

Як повідомляє журнал «Термінал», один з найбільш авторитетних незалежних наукових центрів світу Worldwatch Institute провів аналіз сучасних тенденцій, що відбуваються в секторах поновлюваної і атомної енергетики. Незважаючи на те, що прихильники атомної енергетики давно прогнозують її ренесанс, подальший розвиток виробництва електроенергії за рахунок ядерного палива вже стопориться протягом декількох років.

Відновлювана енергетика, навпаки, продовжує швидко поширюватися, хоча цьому сектору належить ще довгий шлях, щоб наздогнати традиційну енергетику, що використовує викопне паливо, вважають експерти Worldwatch Institute.

Частка атомної енергетики у світовому виробництві електроенергії неухильно скорочувалася з максимальних 17,6% у 1996 році до 10,8% в 2013 р.-м. Після швидкого зростання з моменту зародження атомної енергетики в середині 1950-х, її генеруюча потужність, досягнувши максимуму в 375,3 ГВт у 2010 р., почала зменшуватись, і в 2013-му вже становила 372,8 ГВт.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть