Інтернет

Соціальні мережі за передплатою — бути або не бути

Нещодавно Bloomberg повідомив, що Facebook тестує платну підписку, яка відключає рекламу в соціальній мережі. Наскільки це реально і чим загрожує введення підписок в майбутньому?

В інтернеті вже є приклад, коли велика соціальна мережа ввела підписку — YouTube. У сервісі з’явилася підписка в 2015 році, вона доступна тільки в деяких країнах. Це пов’язано з тим, що не у всіх регіонах працюють функції, які відкриває YouTube Red. У США підписка коштує 10 доларів — це стандартна ціна для стримінгового сервісу. За ці гроші користувач отримує можливість викачувати відео і дивитися їх без реклами, підписка також дає доступ до ексклюзивних шоу і музичних сервісів YouTube Music і Google Play Music.

YouTube Red відкриває багато можливостей. Це пов’язано з тим, що у Google є велика кількість сервісів і ідей, як їх поліпшити. Але в інших соціальних мереж все гірше.

Facebook — це одна з найдорожчих і прибуткових компаній у світі. Чистий прибуток компанії в 2017 році збільшився на 56% до 15,9 млрд доларів. Більшість грошей приносить таргетована реклама. В середньому з кожного користувача компанія заробила 6,18 доларів в 2017 році, при цьому в США і Канаді цей показник складає 26,76 доларів. Виходить, що підписка на Facebook в США повинна буде коштувати точно дорожче 27 доларів.

Під час виступу в Конгресі США Марк Цукерберг заявив, що Facebook завжди залишатиметься безкоштовною соціальною мережею. Підписка могла б відключити рекламу, повернути хронологічну стрічку і надати поліпшену можливість керування даними. Але компанії більше нічого запропонувати. У Facebook немає музичного сервісу, вона не виробляє відеоконтент, а ексклюзивні функції по підписці здаються сумнівною ідеєю. Можна було б додати можливість відключення реклами в Instagram і повернення класичної стрічки, але Facebook навряд чи зважиться на такий крок.

Незрозуміло ще, як користувачі відреагували б на ці зміни. Інтернет поступово привчає людей, що хороший сервіс або контент коштують грошей. Користувачі звикли платити за музику, серіали і хмарні сховища. Деякі ще платять за книги, фільми, менеджери паролів, професійні програми та офісні додатки.

Якщо Facebook вирішить ввести платну підписку, в чому я особисто дуже сумніваюся, то вона, швидше за все, буде працювати з обмеженнями. Ймовірно, в першу чергу вона запустилася б там, де більше потребує і платоспроможна аудиторія — США і Канада. Потім компанія оцінювала б ринки на предмет необхідності введення підписки. Можливо вона заробила б у деяких країнах Європи і Австралії, але точно не в Україні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button