Інтернет

SpaceX почала масштабну експлуатацію Starlink в Європі

Компанія SpaceX розширила покриття системи Starlink: тепер вона охоплює в тому числі всю Великобританію і Західну Німеччину.

Амбіційний проєкт SpaceX впевнено рухається вперед. Це наочно показав останній запуск партії супутників системи Starlink, що відбувся 11 березня. Нагадаємо, ракета-носій Falcon 9 стартувала з Космічного пускового комплексу номер 40 на мисі Канаверал. На орбіту вивели корисне навантаження, що складається з 60 супутників Starlink версії 1.0.

Зараз SpaceX має на орбіті 1200 супутників, 310 з яких запустили в цьому році. У міру того як компанія розширює угруповання Starlink, збільшується і зона покриття в рамках бета-тесту послуги широкосмугового доступу в інтернет.

Під час веб-трансляції недавнього запуску SpaceX заявила, що розширює свої послуги в Великобританії. Раніше зона покриття була обмежена Південною Англією, тепер же її поширили на іншу частину Англії, а також Шотландію і Уельс. Крім цього, компанія починає обслуговувати Західну Німеччину і Південний острів Нової Зеландії (країна розташована на двох великих островах – Північному і Південному).

Безсумнівно, це лише початок довгого і складного шляху. До 2017 року SpaceX представила нормативні документи для запуску в цілому майже 12 тисяч супутників на орбіту Землі до середини 2020-х.

Супутник системи Starlink – відносно невеликий апарат масою 260 кілограмів. Він має форму плоскої панелі. Космічні апарати серії оснащені електростатичними двигунами, що працюють на ефекті Холла, з використанням криптону. Завдяки ним супутники можуть піднімати їх орбіти, проводити маневри й сходити з орбіти в кінці терміну активності.

Супутник Starlink / © SpaceX

Нагадаємо, відкрите бета-тестування супутникового інтернету Starlink компанія SpaceX почала минулого року, що породило активні дискусії.

Проєкт зустрічає не тільки позитивні оцінки. Останнім часом ініціативу Маска активно обговорюють в середовищі астрономів: претензії стосуються того, що велика кількість супутників може ускладнити спостереження за космічними об’єктами.

Нещодавно дослідники показали, як Starlink заважають їх роботі, причому це торкалося навіть космічні телескопи. Вчені також пропонують свої варіанти вирішення нагальної проблеми.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button