Технології

SpaceX випробувала роботу всіх двигунів “місячної ракети Маска” (відео)

Інженери вперше одночасно випробували роботу всіх двигунів ракети-носія для корабля Starship. Запуск “дуже ймовірно” відбудеться в березні.

Компанія SpaceX одночасно запустила роботу 31 з 33 двигунів Raptor прототипу першого ступеня ракети-носія Booster 7 під час статичних вогневих випробувань на базі компанії Starbase в Південному Техасі. Тест тривав приблизно сім секунд, як і планувалося.

Випробування двигунів, зняте дронами. Відео: SpaceX

Мета випробувань полягала в тому, щоб одночасно запустити всі 33 двигуни ракети-носія. Але один з двигунів команда відключила безпосередньо перед початком випробування, а ще один — відключився в процесі. Проте засновник і генеральний директор компанії SpaceX Ілон Маск вважає випробування успішними. “Двигунів достатньо, щоб вийти на орбіту”, написав він у своєму Twitter.

Booster 7 – це прототип першої ступені ракети-носія Super Heavy, яку SpaceX буде використовувати для виведення космічного корабля Starship на орбіту Землі. Раніше Ілон Маск повідомив, що в разі успішного випробування перший тестовий політ ракети-носія з макетом космічного корабля, досить імовірно, відбудеться в березні цього року.

Підготовка та випробування двигунів Starship. Відео: SpaceX

Ракета-носій Super Heavy в разі успішного польоту стане найпотужнішою в світі. 33 двигуни будуть генерувати тягу понад 75 млн H. Для порівняння — ракета-носій Space Launch System (SLS), яку НАСА використовувала в місячній місії «Артеміда-1» генерувала майже в два рази меншу тягу — 39 млн н.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button