Технології

Перший пасажирський поїзд із карбону запускають у Китаї

Пасажирський поїзд метро був представлений днями в Циндао, східній провінції КНР. Він пройшов заводські випробування і почне експлуатуватися вже цього року. Завдяки використанню легшого матеріалу (карбон у 4 рази легший за сталь) поїзд витрачатиме на 7% менше енергії. Або на 130 тонн на рік, у перерахунку на викид вуглекислого газу. До того ж, він менше шумить під час їзди, не так сильно зношує колеса і рейки. Автономна система управління дає змогу обходитися без машиніста.

“У галузі залізничних перевезень скорочення маси рухомого складу та його енергоспоживання при забезпеченні продуктивності – ключова технологія на шляху до досягнення чистішого, низьковуглецевого майбутнього”, – йдеться у пресрелізі компанії Ціндао Сіфан, яка розробила полегшений поїзд Cetrovo 1.0.

Основні несучі конструкції поїзда – включно з корпусом і рамою візка – виконані з карбону, композитного матеріалу, який уп’ятеро міцніший за сталь, але вчетверо легший. Їхня маса, порівняно зі сталевими і алюмінієвими аналогами, стала меншою на 25% і 50%, відповідно, повідомляє SCMP. Загальна маса поїзда знизилася на 11%, а витрата енергії – на 7%.

Як показали результати випробування, проведеного у 2019 році, поїзди моделі Cetrovo розвивають максимальну швидкість 140 км/год. Крім того, він повністю автоматизований і обходиться без машиніста, здатний виконувати маневри на крутих підйомах і поворотах, готовий до роботи в несприятливих умовах, у горах і спеці. Система запобігання зіткненням розпізнає перешкоди на шляху і може самостійно зупинити потяг у разі потреби.

За словами компанії, зменшення маси поїзда позитивно позначиться на зносі коліс і рейок, спростить техобслуговування і ремонт, а також знизить шум від поїздки для пасажирів.

Мінус вуглепластиків – їхня ціна. Незважаючи на те, що вона істотно знизилася за останні 40 років, карбон залишається дорожчим за сталь і алюміній, в основному через трудомісткий процес виробництва.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button