Наука

Спалахи сезонного грипу захищають людство від глобальної пандемії

Вчені встановили, що сезонні спалахи грипу оберігають людей від глобальної пандемії. До такого висновку спільно прийшла група вірусологів з Америки та Австралії. Сезонний грип протягом 42 днів сприяє виникненню гетерсубтипового імунітету.


Вивчивши історію пандемій, які звалювалися на людство в минулому, вчені помітили дивну закономірність. Практично завжди пандемія наступала після завершення спалахів сезонного грипу.

Тоді вчені припустили, що під час 40-денного періоду у людини виробляється стійкий імунітет до всіх видів грипу, а потім організм переходить в стандартний режим функціонування. І саме в цей період опірність організму стає найбільш слабкою.

 

Для підтвердження гіпотези фахівці провели експеримент, в якому пацієнтів заражали іншими видами грипу, коли у них вже виробився імунітет проти інфекції. За задумом вчених, заражений повинен був розносити вірус серед інших випробовуваних, але цього не відбувалося.

Результати експерименту показали, що протягом 42 днів після спалахи сезонного грипу, людина перебуває під захистом від усіх видів даного захворювання.

Кнопка «Наверх»