Людина

Спеціальні «вафлі» замінять уколи інсуліну

Британські фахівці з компанії Midatech розробили спеціальні пластини, які прилипають до внутрішньої поверхні щоки і можуть позбавити від необхідності щоденних уколів інсуліну людей з цукровим діабетом. Так звані «вафлі» містять приблизно ту ж дозу інсуліну, яка звичайно поставляється через голку, і початкові дослідження припускають, що даний спосіб доставляє гормон в організм набагато швидше, ніж ін’єкції.

a16d5802418720ac64fc48dd9d1771fb

Пластина, відома як MSL-001, швидко забезпечує організм інсуліном через тисячі крихітних кровоносних судин (капілярів), розташованих на внутрішній поверхні щік і під язиком. Ці капіляри мають тонкі стінки, через які препарати можуть швидко всмоктуватися. Хворі на діабет мають потребу у швидкому поглинанні інсуліну, щоб уникнути підвищення рівня цукру в крові після їжі, відзначають фахівці.

Нові «вафлі» являють собою крихітні смужки, які розчиняються у роті всього за 30 секунд, випускаючи тисячі крихітних частинок золота, що допомагають транспортувати інсулін в стінки кровоносних судин. Після абсорбції частинки золота відокремлюються і вимиваються з організму через нирки, а інсулін вивільняється, знижуючи рівень цукру в крові.

Первинне дослідження 27 пацієнтів з цукровим діабетом 1 типу показало, що використання пластин дозволило інсуліну поглинатися набагато швидше, ніж при використанні ін’єкцій, і ніяких побічних ефектів при цьому відзначено не було.

Фахівці сподіваються, що нова технологія, в кінцевому рахунку, зможе допомогти тисячам пацієнтів, які змушені робити ін’єкції інсуліну кілька разів в день.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button