Земля

Таємниця походження людини

Аналіз незвичайного зразка ДНК дозволив вченим нещодавно зробити дивовижне відкриття: загальний предок людини по чоловічій лінії набагато старший, ніж це важали раніше.

3609d5677d88d276b85f6f832bb2a691
Це вдалося встановити співробітникам компанії Family Tree DNA, яка займається дослідженнями ДНК з метою встановлення генеалогічного древа людей. Досі проведений аналіз численних зразків ДНК постійно підтверджував один і той же факт: чоловіча Y-хромосома була отримана людиною від одного «Адама», що з’явився десь 60000-140000 років тому.
Однак досліджений аналіз зразка ДНК недавно померлого афроамериканця з Південної Кароліни на ім’я Перрі поставив фахівців у глухий кут: виявилося, що його Y-хромосоми не «вписуються» в загальну сітку ДНК на генеалогічному древі, а відносяться до набагато більш раннього періоду виникнення – близько 340000 років тому. Запідозривши, що це результат якоїсь помилки, вчені знову і знову проводили аналіз ДНК Перрі, але результат був одним і тим же: його Y-хромосома була унікальною.

Спроби пояснити цей дивний факт зводяться до кількох гіпотез. Згідно з однією з них колись між вихідцями з території Африки і різними видами давніх і недавно утворених гілок людства відбувалося схрещування з неандертальцями і таємничими Denisovans, що і призвело до появи Y-хромосом, що різко відрізняються по структурі.

Походження людини від мавп давно знаходиться під великим сумнівом, проте деякі моменти вказують на те, що з великою часткою ймовірності виникнення людей на планеті пов’язане з певним генетичним експериментом, проведеним вищими расами. Згідно з думками прихильників цієї теорії, люди були створені шляхом штучно виведеної породи істот, генотип яких містив як ділянки ДНК цих аборигенів планети Земля, так і геноми і більш досконалих представників Вищих Рас. А «виведена» таким чином людина використовувалася як робоча сила.

Фахівці наполягають на тому, що величезні відмінності між людськими расами не могли бути результатом походження людини від однієї пари древніх мавп. Тут повинен був бути присутнім якийсь сторонній чинник.

Спільні дослідження, проведені фахівцями з Оксфорда, Чиказького університету, і голландського центру дослідження приматів дозволили з’ясувати, що принаймні шість фрагментів геномів шимпанзе і людей мають повністю ідентичну структуру, а це говорить про те, що загальний предок у них все-таки був. До того ж такі геноми-близнюки забезпечують стійкість мавп і людей до певних інфекційних захворювань. Що може служити непрямим підтвердженням того факту, що можливо, через свої корисні властивості саме ці ділянки ДНК були обрані для «трансплантації» інопланетними жителями земним істотам, з метою виведення максимально стійких і пристосованих до життя в суворих умовах видів.

Загадка походження людини ускладнюється ще й тим, що, незважаючи на численні пошуки «проміжної» ланки між людьми і тваринами, досі цей істотний доказ так і не було знайдено. Занадто швидко змінилися декорації на планеті Земля, і на зміну, з незрозумілих причин зниклих динозаврів і тварин, прийшли люди.

«Життя зародилося у воді» – ці слова кожна людина чула ще в школі, і справді, багато народів вважали своїх прабатьків вихідцями з морських глибин, і частіше всього це були істоти, не зовсім схожі на сучасних людей.
Більшість стародавніх племен чомусь називали своїми предками саме ящерів, і перші зображення і скульптури стародавніх людей Єгипту, Китаю і Південної Америки досить часто зображують саме людино – ящерів, які в більшості випадків з’являлися з моря.

Сезар Геман, французький дослідник в 1961 році в одному з важкодоступних районів Конго виявив нечисленне плем’я пігмеїв «монг», яких і було всього близько 40 осіб. Ці люди ніколи не бачили людей європеоїдної раси. Але найдивнішим було не це, виявилося, що при настанні похолодання «монг» були здатні впасти в стан, подібний до анабіозу, тобто, на зразок холоднокровних тварин. Божество, якому поклонялися пігмеї, теж було досить – таки незвичайним: це була вирізана з дерева фігура тиранозавра. Провести додаткові дослідження «монг» не вдалося, незабаром після повернення додому Сезар помер від малярії, а збройні конфлікти, що почалися в цьому регіоні, зробили неможливим відправку нової експедиції в Конго. Цілком можливо, що до теперішнього часу цього племені на Землі вже не існує.

01-01-16-foto-600x406-1

Давно зникла індіанська цивілізація Тіауанако називала засновниками своєї імперії покритих лускою людей, а деякі племена Болівії досі називають себе «людьми-ящірками».

Гіпотез і припущень про походження людини більш ніж достатньо, і був у людства один загальний предок або їх було кілька – з цим науковцям належить ще розібратися. Однак більшість дослідників схиляється до того, що шляху до розгадки цієї таємниці треба шукати на чорному континенті – загадковій Африці.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button