Людина

Спосіб життя сильніший від спадковості

Гени визначають не тільки ріст людини, колір його волосся і очей, але й схильність до розвитку багатьох захворювань. Однак негативний вплив генів можна послабити або навпаки посилити – все залежить від того, який спосіб життя буде вести їх носій.

1-06-03-2015-600-446

Фінські вчені опублікували результат проведеного ними унікального дослідження за участю ідентичних близнюків.

Читайте також: Сидячий спосіб життя викликає крихкість кісток — вчені

Відомо, що набори генів у таких близнюків практично однакові, що зумовлює не тільки вражаючу зовнішню схожість, але й схильність до розвитку одних і тих же хвороб. Ученим з університету міста Ювяскюля (University of Jyvaskyla) довелося чимало потрудитися, перш ніж вони відшукали 10 пар ідентичних близнюків, які повністю відповідали критеріям відбору для участі в дослідженні.

Вчених цікавили такі близнюки, які в підлітковому віці проживали разом і займалися одними і тими ж видами спорту і відповідно однаково харчувалися. Іншим найважливішим критерієм відбору було дотримання абсолютно протилежного способу життя в дорослому віці.

Тобто для дослідження були потрібні такі близнюки, один з яких після початку самостійного життя продовжував заняття спортом, а інший волів сидячий спосіб життя.

Автори дослідження спостерігали 10 пар таких близнюків чоловічої статі протягом 10 років з 16 до 25 років.

Вчені виявили вражаючі речі: в дорослому віці у таких близнюків спостерігалися істотні відмінності не тільки у вазі і кількості жиру на тілі (що цілком природно в даному випадку), але і в стані тканин мозку.

Читайте також: Чи впливає спосіб життя на ДНК?

У молодих людей, які продовжували займатися спортом і після закінчення школи, об’єм сірої речовини головного мозку був помітно більший ніж у їхніх братів-ледарів: різниця в кількості сірої речовини була особливо вираженою в ділянках мозку, які контролюють моторні навички та координацію рухів.

Фінські вчені підкреслюють, що до моменту останнього обстеження випробуваним виповнилося всього по 26 років – це означає, що різниця в стані здоров’я братів через 30-40 років буде ще більш разючою.

Натхнення: health-ua.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button