Людина

Вчені розповіли, як омолодити мозок на десять років

Регулярні аеробні навантаження позитивно позначаються на когнітивних функціях мозку та дозволяють значно “омолодити” його. До таких висновків прийшла наукова група під керівництвом фахівців з Колумбійського університету, повідомляє портал Genetic Engineering & Biotechnology News.

Результати дослідження стосуються як літніх людей, так і пацієнтів середнього віку і навіть молоді. При цьому вплив фізичних вправ на організм з віком лише збільшується.

В експерименті взяли участь 132 добровольці у віці від 20 до 67 років. Пацієнти займалися різними видами спорту чотири рази на тиждень протягом шести місяців. Після цього фахівці оцінили вплив фізичних навантажень на їх пам’ять, здатність до концентрації уваги, цілепокладання, організації своєї діяльності і контролю поведінки. Крім того, оцінювалися зміни у структурі головного мозку.

Згідно з результатами дослідження, когнітивні покращення спостерігалися у всіх 94 пацієнтів, які повністю виконували план навантажень. При цьому більш високі показники були у груп, що займалися аеробікою.

“Ми виявили, що у всіх учасників, які виконували вправи, не тільки поліпшувалися виконавчі функції мозку, але і збільшувалась товщина в області зовнішнього шару мозку”, — говорить провідний автор роботи Яків Стерн.

У 40-річних учасників експерименту, які займалися аеробікою, “вік” головного мозку зменшився на десять років, а у 60-річних — приблизно на 20 років, наголошується в роботі.

Дослідники підкреслюють, що для подальших висновків необхідно розширити вікові рамки експерименту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button