Земля

Справжні розміри Великої тихоокеанської сміттєвої плями: континент з відходів

Велика тихоокеанська сміттєва пляма – це величезне скупчення сміття в Тихому океані, що виникло через течії та людей. І вона набагато більша, ніж думали вчені, і до того ж зростає.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Scientific Reports в 2018 році, пляма не тільки в 16 разів більше, ніж вважалося раніше, але ще і на 46% масивніше. Ці висновки можуть призвести до вкрай негативних наслідків для морського життя, оскільки частинки пластику від плями можуть легко потрапити в харчові ланцюжки океану і отруїти все навколо.

Вважається, що основним сміттям в плямі є пластик, але дослідники також відзначили, що там є скло, дерево, гума, смола та інші матеріали. Велика частина сміття є відходами комерційного рибальського виробництва.

Тихоокеанська сміттєва пляма – це скупчення, як ви вже могли здогадатися, сміття, яке рухається в циклічній течії океану між Каліфорнією і Японією. Завдяки океанічним течіям, так званим океанічному кругообігу, сміття запливає на цю територію, але більше не покидає її. Згодом через це тут зібралася велика кількість різних відходів, яке вперше помітили в 1980-х, і відтоді воно тільки зростає.

Дослідження показує, що на 2018 рік у плямі накопичилося вже близько 352 мільйонів тонн сміття. Ці дані отримані за допомогою повітряних зйомок, проведених з C-130 Hercules, тому вчені вважають, що ще більше сміття знаходиться під поверхнею океану.

У майбутньому дані зі супутників дадуть більш точні оцінки цієї плями, а також допоможуть зрозуміти, скільки сміття там додається щороку. Проте, одне ясно і зараз: Велике сміттєва пляма – це велика проблема, яка стає тільки більше. І як її вирішувати, поки зовсім незрозуміло.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button