Земля

Індонезійців пообіцяли врятувати від несподіваних цунамі

В Індонезії створять нову систему оповіщення про цунамі, в тому числі що виникли через підводних активностей. Про це розповів представник Агентства з оцінки і застосування технологій Іян Турьяна, передає BBC News.

Система буде оцінювати розміри хвиль. Її почнуть впроваджувати у 2019 році, у воді розмістять нові спеціальні буї з апаратурою.

Як зазначається, нині існуючі механізми не змогли зафіксувати гігантські хвилі, що обрушилися на узбережжя Зондської протоки на заході Індонезії увечері 22 грудня. Це пов’язано зокрема з тим, що системи моніторила землетруси і повністю ігнорувала підводні зсуви і виверження вулканів, які також можуть стати причиною цунамі. Крім того, в регіоні вже шість років — з 2012 року — фактично відсутня система оповіщення: через вандалізм, брак коштів і технічних несправностей буї з апаратурою вийшли з ладу.

Причиною виникнення останнього цунамі вважається активність вулкана Кракатау. Експерти відзначають, що навіть якщо б оповіщення спрацювало в цей раз, у жителів прибережних районів практично не було б часу сховатися: вулкан знаходиться занадто близько.

Кнопка «Наверх»
Закрыть