Екологія

США вдалося уникнути скорочення числа комах

Американські вчені з Університету Джорджії з’ясували, що на території США немає ніяких ознак масштабного зниження чисельності комах — на відміну, наприклад, від Європи.

Image by smarko from Pixabay

За останні кілька років вчені з різних країн повідомляють тривожні факти про швидке скорочення чисельності комах: згідно з дослідженнями, загальна біомаса представників цієї групи щорічно знижується на 2,5%. Найгірша ситуація розвивається в європейських країнах — наприклад, в Німеччині літаючих комах за три останніх десятиліття стало менше на 76%. Причини того, що відбувається до тепер залишаються загадкою, хоча зрозуміло, що наслідки можуть надати колосальний негативний вплив на екосистему.

Найкраще падіння чисельності комах задокументовано в Європі, де добре розвинене сільське господарство і висока щільність населення, але ситуація на інших континентах вивчена набагато гірше. Американські вчені проаналізували багаторічну статистику чисельності різних груп комах і деяких інших членистоногих, зібрані в 12 екологічних регіонах США від Аляски до пустель Нью-Мексико.

Дослідницькі майданчики розташовувалися при цьому як в заповідниках, так і в містах і на фермах, а особливу увагу вчені приділили сільськогосподарським землям на Середньому Заході. Зіставивши всі отримані цифри, дослідники не виявили ніяких ознак повномасштабного падіння чисельності комах в США. На окремих ділянках деякі групи видів ставали більш рідкісними, але це компенсувалося зростанням популяцій на інших територіях.

В цілому в 12 екорегіони США популяція комах залишалася відносно стабільною як для водних і наземних комах, так і для рослиноїдних, хижих і всеїдних. При цьому вчені відзначають важливість моніторингу чисельності комах і охорони найбільш вразливих груп. В першу чергу це стосується видів, які надають основні екосистемні послуги — наприклад, запилювачів, чисельність багатьох з яких скорочується.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»