Екологія

Ізраїльська компанія використовує повітря та воду для акумулювання сонячної енергії у нічний час

Згенерована сонячними і вітровими станціями електроенергія не може зберігатися без додаткових витрат – це є основною перешкодою на шляху країн до відмови від забруднюючих видів палива. Але в кібуці Яхель, невеликій громаді неподалік від Червоного моря, де вирощують фініки, жителі почали використовувати нову технологію, яка може дешево зберігати сонячну енергію та виробляти електроенергію до ночі.

Протягом дня надлишок енергії від сонячних панелей приводить у дію систему, у якій вода використовується для конденсації повітря у підземних резервуарах. Після заходу сонця це повітря випускається для живлення турбіни та вироблення електроенергії. І вранці цикл повторюється.

Система була розроблена компанією Augwind Energy (AUGN.TA) з ринковою капіталізацією 1,2 мільярда шекелів (386 мільйонів доларів).

На відміну від наземних платформ, які працюють зі сконденсованим повітрям і вимагають значних площ, компанія заявляє, що її продукт, відносно тонкий сталевий резервуар зі спеціальним покриттям, можна розмістити прямо біля джерела живлення та з меншими витратами.

Генеральний директор Augwind Ор Йогєв каже, що вартість зберігання енергії за їх технологією цвідповідає літій-іонним батареям – приблизно 250 доларів за кіловат-годину, і що наступного року вона впаде до рівня нижче 200 доларів.

За його словами, наразі компанія залучила 60 мільйонів доларів від інвесторів.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button