Земля

В Америці вино і кофеїн вживали ще до Колумба

Вчені виявили сліди цих речовин в глиняному посуді віком 500-700 років, знайденої на території сучасного Техасу.

Image by Brigitte Wagner from Pixabay

Дослідженням керувала професор антропології з Уїчитського університету Крістал Дозьє і 54 зразки стародавньої глиняного посуду вона знайшла на шести різних розкопках в центральному Техасі. За словами професора, вже сама по собі ця посуда є унікальною  — в той період територію Техасу населяли племена мисливців і збирачів, які не затримувалися на місці більше двох тижнів, і однак, вони знаходили час робити посуд, а потім ще й носити його за собою, що було вельми непросто.

Провівши хімічний аналіз уламків посуду, вчені виявили на них сліди кофеїну, а також янтарної і винної кислоти. Сліди кофеїну, на думку вчених, мають два можливих походження. Найбільш ймовірне — це напій з чайного падуба, відомий також як «чорний напій», широко використовувався в ритуальних цілях на південному сході Північної Америки. Менш імовірно, але не виключено, що какао, яке залишило сліди, потрапило на територію сучасного Техасу з півдня через мережі торгівлі.

Дозьє вважає знахідку дуже важливою, оскільки вона є першим археологічним доказом вживання кофеїнових напоїв в даному регіоні. Але не менш важливим вона вважає виявлені сліди янтарної і винної кислоти, які вказують, що в посуді, по всій видимості, були присутні виноградне вино. І хоча біохімічний аналіз не зміг підтвердити це з абсолютною точністю, професор практично впевнена, що в доколумбовій Америці виготовляли та вживали алкоголь. Такий висновок повністю руйнує стереотипи про те, що індіанці не знали спиртного до прибуття європейців і тому схильні до алкоголізму.

За словами Дозьє, рівень споживання алкоголю серед індіанців приблизно такий же, як і в інших найбільш малозабезпечених груп населення:

«Корінні американці виробляли і, по всій видимості, споживали алкоголь ще до європейської колонізації, а той ефект, який ми спостерігаємо в сучасну епоху, пов’язаний з цим самим колоніалізмом і бідністю, ніж з історією виробництва алкогольних напоїв».

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»