Екологія

Стало відомо, які регіони позбудуться прісної води до 2060 року

Кліматологи передбачили зміни запасів прісної води в наступні чотири десятиліття, з 2021 року по 2060 рік. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Climate Change.

Тибетське нагір’я, відоме як “Водонапірна вежа” Азії, забезпечує прісною водою майже 2 млрд людей, які живуть нижче за течією. Нове дослідження, проведене вченими з університетів Пенсільванії та Цінхуа, а також Техаського університету в Остіні, показало, що зміна клімату призведе до незворотного скорочення запасів прісної води в регіоні. У підсумку, це призведе до повного колапсу водопостачання в Центральній Азії і Афганістані і майже повного колапсу в Північній Індії, Кашмірі і Пакистані вже до середини XXI століття.

“Прогноз несприятливий, – зазначив Майкл Манн, професор атмосферних наук з Пенсільванського університету, в прес-релізі до дослідження. – У сценарії “звичайного ведення бізнесу”, при якому спалювання викопного палива не скоротиться в майбутні десятиліття, ми прогнозуємо 100-відсоткову втрату доступності води для регіонів, розташованих нижче за течією тибетського нагір’я. Проблеми очікуються навіть при сценарії помірної кліматичної політики”.

За словами вчених, незважаючи на свою важливість, вплив зміни клімату на запаси наземних вод на Тибетському плато вивчені недостатньо.

Графік, який показує скорочення запасів води. Джерело: Penn State, Tsinghua University

Щоб заповнити прогалини в знаннях, експерти використовували вимірювання маси води в льодовиках, озерах і підземних джерелах. До даних вони застосували машинне навчання на основі нейронних мереж. У підсумку, їм вдалося пов’язати спостережувані зміни загального запасу води з ключовими кліматичними змінними, включаючи температуру повітря, опади, вологість, хмарний покрив і надходження сонячного світла. Після навчання моделі, кліматологи передбачили зміни запасів прісної води в наступні чотири десятиліття, з 2021 року по 2060 рік.

“Тибетське нагір’я забезпечує значну частину потреб у воді майже 2 млрд людей», — підкреслює Ді Лонг, доцент гідрологічної інженерії Університету Цінхуа. – Наземні запаси води в цьому регіоні мають вирішальне значення для населення. При цьому, на них дуже сильно впливає зміна клімату».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments