Екологія

Вчені знайшли мікропластик в кишечнику всіх видів морських черепах

Англійські вчені виявили частинки мікропластика в кишечнику всіх різновидів морських черепах. Співробітники Університету Ексетера і лабораторії морських досліджень Плімута проконтролювали зміст синтетичних частинок з довжиною менш як 5 мм в організмі 102 тварин.

Ученые нашли микропластик в кишечнике всех видов морских черепах

Черепахи бралися з Тихого і Атлантичного океанів, а також відловлювалися в акваторії Середземного моря. Синтетичні частинки являли собою здебільшого волокна одягу, автомобільних покришок, сигаретних фільтрів, канатів і мереж для рибної ловлі.

«Характер впливу даних частинок на організм черепах поки не можна визначити однозначно. Через невеликі розміри вони здатні пройти по кишечнику, не створюючи блоків, на відміну від більш великих фрагментів. При цьому подальші дослідження необхідно зосередити на перевірці впливу мікропластика на організми при оцінці іншого типу. Зокрема, дані частинки здатні переносити якісь забруднюючі сполуки, бактерії або віруси, надавати на черепаху вплив на клітинному або субклітинному рівнях», — повідомляє доктор Емілі Дункан, автор матеріалу і працівник Ексетерського університету.

Сумарно в черепахах виявили понад 800 штучно отриманих твердих органічних частинок, але перевірка стосувалася лише кишечника морських тварин, а сумарне число виявилося в підсумку вища у 20 разів. Дослідники не знають, як конкретно такі елементи виявляються в організмах черепах. Найбільш імовірними джерелами заведено вважати включення в їжу і морську воду.

Черепахи з найбільшим числом частинок пластику знайдені в Середземномор’ї. Хоча перевірка пройшла досить успішно, виявлення мікрочастинок синтетичного походження дослідники не можуть вважати приводом для радості. Вчені закликали зменшити рівень викиду відходів у світовий океан, щоб зберегти води для наступних поколінь.

Кнопка «Наверх»