Земля

Розпочався сезон сріблястих хмар


Космічний корабель НАСА AIM помітив світло синю електричну пляму, яка дрейфує через Полярне коло, що ознаменувало початок сезону сріблястих хмар 2015 року. «Перші хмари з’явилися 19 травня — трохи раніше, ніж зазвичай», — повідомляє Кора Рендалл, член наукової команди AIM в Університеті Колорадо. Хмари розташовані на довготі 90 градусів на даному полярному зображенні, відбитому за допомогою інструменту CIPS AIM.

[ads2] Сріблясті хмари плавають на краю простору в більш 80 км над поверхнею нашої планети. Вони заповнені маленькими кристалами льоду. Коли сонячні промені потрапляють на кристали, хмари світяться електричним синім світлом.

Сріблясті хмари вперше були помічені в 19 столітті після виверження супервулкана Кракатау. В той час люди думали, що хмари були викликані виверженням, але коли виверження Кракатау завершилося, хмари залишилися.

Читайте також: 

В останні роки сріблясті хмари з’являються все частіше і в різних куточках планети, вони посилилися і поширилися далеко на південь, до штатів Юта і Колорадо. Це може бути ознакою збільшення викидів парникових газів в атмосферу Землі, вважають вчені.

Сріблясті хмари, як велика «геофізична лампочка», сяють кожен рік наприкінці весни, досягнувши майже повної інтенсивності протягом 5-10 днів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button