Земля

Стародавня агротехніка може допомогти сільському господарству

Згідно з дослідженням учених Університету Сассекса, ключем до протидії глобальної нестачі продовольства у зв’язку зі зміною клімату може стати 700-річна сільськогосподарська агротехніка із Західної Африки. Цей древній метод сприяє перетворенню бідних поживними речовинами ґрунтів в найродючіші сільськогосподарські землі завдяки підвищенню вмісту в них вуглецю.

da3c4143b83178ddbde63c12202bdb5c

У дослідженні, опублікованому 1 березня в журналі Frontiers in Ecology and Environment, сказано, що метод включає в себе додавання в ґрунт кухонних відходів і деревного вугілля, за рахунок чого він набуває чорний колір. Звідси і його назва «Африканські темні землі» (African Dark Earths).

Родючі ґрунти в Ліберії і Гані краще підходять для сільського господарства, ніж інші. Метод дозволив збагатити їх органічним вуглецем на 200 % — 300 %. Дослідницька група вивчила 150 районів на північно-заході Ліберії і 27 районів у Гані. Подібні ґрунти також можуть бути знайдені в Південній Америці, але ніхто не знає, як вони там утворилися, на відміну від Західної Африки, де ця техніка досі широко використовується і допомагає в забезпеченні населення їжею.

На думку провідного автора дослідження Давіта Соломона з Корнельського університету, той факт, що обидві групи людей досягли одних і тих же результатів, незважаючи на значну відстань між районами їх проживання, говорить про те, що у них є чому повчитися. Відсутність ґаджетів і високотехнологічних інструментів не перешкодило їм добитися того, чого ми не змогли при наявності найсучасніших технологій.

Якщо країни по всьому світу використають цей простий але ефективний метод, це дасть можливість запобігти наслідкам зміни клімату для виробництва продуктів харчування. Проте вчені відзначають, що подальші дослідження, як і раніше, потрібні.

«Робота в цьому напрямку не повинна припинятися. Ця практика ведення сільського господарства може бути надзвичайно корисна, щоб прогодувати зростаюче населення і частково адаптуватися до зміни клімату», — вважає професор Джеймс Фехед з університету Сассекса.

Це дослідження під назвою Indigenous African soil enrichment as a climate-smart sustainable agriculture alternative (Споконвічний африканський метод збагачення ґрунту як не шкідлива для клімату альтернатива традиційному землеробству) було підтримано ґрунтознавцями з Університетів Аккри, Орхуса, а також Інститутом досліджень в галузі розвитку (IDS) і профінансовано Радою з економічних і соціальних досліджень (ESRC).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button