Земля

Знайдено дерево віком 20 мільйонів років

У Греції при проведенні вишукувальних робіт на острові Лемнос міжвідомча команда дослідників виявила гігантський скам’янілий стовбур дерева, вік якого становить близько 20 мільйонів років.

Короткий звіт про відкриття з’явився на сайті Музею природної історії проєкту “Скам’янілий ліс на Лесбосі”. Раніше вчені саме на острові Лесбос у Греції знайшли численні залишки скам’янілого лісу. Однак нова знахідка була зроблена на сусідньому острові Лемнос.

Розкопки були проведені в селі Варос. Експерти з музею виступили в якості наукових консультантів. На поточний момент завершено лише перший етап розкопок. Однак навіть він дозволив розкопати відрізок скам’янілого стовбура довжиною понад вісім метрів.

Повідомляється, що стовбур все ще зберігає деревні характеристики, а кінці його гілок і зовсім знаходяться у відмінному стані. Це було гігантське хвойне дерево, яке росло в лісі близько 20 мільйонів років тому. Вчені припускають, що це був предок сучасної секвої.

Вони зазначають, що зовнішні морфологічні ознаки стовбура збереглися у відмінному стані, наприклад, кора. Збереглися і стовбурові кільця. Найближчим часом планується вивчити внутрішню структуру скам’янілого дерева за допомогою електронного мікроскопа. Це допоможе визначити рід і тип рослини.

Скам’янілий ліс на островах Лесбос і Лемнос добре зберігся з природних причин. Вважається, що близько 20 мільйонів років тому в цьому регіоні відбувалася активна вулканічна діяльність. Виверження допомогли “законсервувати” ліси, сховавши їх під вулканічними опадами.

До речі, більшість скам’янілих дерев знаходяться на морському дні між двома островами. Тому ця знахідка стала великою удачею для вчених. На другому етапі вони планують повністю розкопати гігантське дерево.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button