Земля

Стародавній іхтіозавр виріс в рекордно короткі терміни: він важив більше 45 тонн

У штаті Невада, США, вчені виявили останки 16-метрової морської тварини тріасового періоду. Аналіз показав, що іхтіозаври дуже швидко виросли до гігантських розмірів.

Палеонтологи виявили останки гігантської морської рептилії в Неваді. Череп особини – майже два метри завдовжки, передбачувана довжина тіла – понад 17 м, а вага — 45 т. Дослідження останків змінило уявлення вчених про швидкість еволюції іхтіозаврів. Річ у тім, що цей новий вид іхтіозаврів надзвичайно швидко виріс до гігантських розмірів, принаймні, з точки зору еволюції — всього за 2,5 млн років.

Ілюстрація Cymbospondylus youngorum. Зображення надано: Ілюстрація Стефані Абрамович, Музей природної історії округу Лос-Анджелес (NHM).

Для порівняння – китам знадобилося близько 90% своєї 55-мільйонної історії, щоб досягти величезних розмірів. А іхтіозаври еволюціонували в перші 1% своєї 150-мільйонної історії, кажуть дослідники. “Ми виявили, що іхтіозаври розвинули гігантизм набагато швидше, ніж кити. Це сталося, коли світ відновився після руйнівного вимирання в кінці пермського періоду”, – Ларс Шмітц, доцент біології в коледжі Скріппса в університеті Клермонт, Каліфорнія, в інтерв’ю Live Science.

Доброволець лежить поруч з черепом іхтіозавра. Зображення надано: Мартін Сандера

Вчені назвали новий вид Cymbospondylus youngorum, повідомили дослідники в журналі Science. Ця морська рептилія з великою щелепою жила 247 млн років тому в тріасовий період. Судячи з розміру і форми зубів, C. youngorum, ймовірно, їв іхтіозаврів меншого розміру, рибу і, можливо, кальмарів. Іхтіозаври – великі вимерлі морські рептилії, які домінували в морі понад 200 млн років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button