Всесвіт

Лазерна система шукає потенційні сліди інопланетних цивілізацій

За допомогою нової системи виявлення лазерів LaserSETI дослідники будуть сканувати небо в пошуках сигналів від позаземних цивілізацій. Її встановили в Каліфорнії і на Гаваях.

foto-nasa-2
Foto-nasa-2

Цілком можливо, що позаземні розумні істоти використовують потужні лазери для зв’язку, але у землян немає відповідних інструментів, щоб помітити й розпізнати їх. Нещодавно розгорнута система в США допоможе вченим з проєкту SETI “нарешті встановити контакт”, пишуть в Gizmodo.

Згідно з прес-релізом Гавайського університету, нещодавно на вершині вулкана Халеакала інженери встановили два пристрої, які виявляють лазер. Вони працюватимуть спільно з аналогічними пристроями, встановленими в Каліфорнії, в обсерваторії Роберта Фергюсона в Сономі. Разом ці сканери будуть шукати в небі над Тихим океаном сліди потужних лазерних імпульсів, посланих позаземною цивілізацією.

Як відзначають автори розробки, логічно, що просунуті інопланетяни захочуть використовувати лазери для зв’язку. Повідомлення, що передаються за допомогою світла, мають “фундаментальну перевагу перед радіосигналами”, – Інститут SETI, який реалізує програму LaserSETI.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button