Всесвіт

Starship Ілона Маска може стати катастрофою для Марса

Ілон Маск — геній, плейбой, філантроп і засновник приватної космічної компанії SpaceX, нещодавно представив свій новий космічний корабель під скромною назвою Starship. Він призначений для перевезення до 100 членів екіпажу і пасажирів. І Starship (або його майбутні версії) повинні будуть брати участь у так гаряче очікуваній місії на Марс. Але дійсно Starship покликаний принести лише благо? Оптимізм у цьому випадку розділяють далеко не всі.

Як Starship може нашкодити Марсу?

Є маса причин вважати, що SpaceX доб’ється успіху в сфері освоєння космосу. Компанія показувала надзвичайно вражаюче зростання в цьому плані, роблячи навіть те, що не змогли NASA. Зокрема, Маск досяг успіху у створенні багаторазових ракет. Але зараз мова не про них. Запуск Starship до поверхні Червоної Планети планується провести вже в 2024 році. Ба більше, пан Маск хоче побудувати чотири або п’ять версій Starship в найближчі шість місяців. А перша ракета вийде на орбіту Землі і того раніше. Це дуже стрімкий розвиток подій.

Як запевняє у своїй статті астробіолог Саманта Рольф, якщо життя і існує десь ще у Всесвіті, то Сонячна система є хорошим місцем для початку пошуку. Поряд з деякими супутниками Юпітера і Сатурна, Марс є одним з головних претендентів на наявність якогось мікробного життя зараз чи в минулому. Однак є ризик, що люди, які переносять мікробів і прогулюються по Червоній планеті, можуть «заразити» її. І це забруднення може загрожувати інопланетним організмам, якщо вони існують. Це також може зробити неможливим з’ясування, чи є якісь мікроби, виявлені на Марсі «місцевими» або земними за походженням. Очікується, що місія повернення зразків з Марса на Землю буде завершена до початку 2030-х років.

Starship Илона Маска может стать катастрофой для Марса
Чи є життя на Марсі? Можливо, скоро ми про це дізнаємося

Звичайно, можна заперечити, що існують суворі протоколи, які допомагають звести до мінімуму шанс зараження. Вони були ініційовані ще у 1967 році і повинні неухильно виконуватися як урядовими, так і неурядовими організаціями. Але чи можемо ми бути впевнені в тому, що, розсуваючи межі доступного нам космосу в такі короткі терміни, «кути» не будуть зрізані або стандарти не будуть злегка скасовані? Адже слідувати протоколам — значить розтягувати час космічної програми.

Масла у вогонь підливає і ось що ще: ні на сайті SpaceX, ні просто в інтернеті немає нічого, що говорило б про те, що SpaceX дотримується цих правил. До того ж сам Ілон Маск заявляв буквально наступне:

“Я не думаю, що якась земна бактерія зможе спокійно мігрувати на Марс. І якщо є якесь життя на цій планеті, то воно буде розташовуватися дуже глибоко під землею. Так що про це не варто турбуватися.”

Інші моральні питання

Ще одна проблема — це здоров’я людей, які вирушають на Марс. Далекий космос не позбавлений небезпек, але, принаймні, працюючи на низькій навколоземній орбіті, на Місяці і Міжнародної космічної станції, магнітне поле Землі забезпечує деякий захист від шкідливого космічного радіаційного випромінювання.

Марс не має свого власного магнітного поля, і його атмосфера не забезпечує майже ніякого захисту. Астронавти будуть піддаватися впливу радіації на поверхні Марса і в космосі протягом шестимісячної подорожі між планетами. Хоча і ведеться робота в цій сфері, технологія радіаційного захисту значно відстає від необхідних стандартів. І з цим треба щось робити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button