Різні цікавинки

Стимуляція мозку може поліпшити одні уміння за рахунок інших

mozokКожному хотілося б, щоб його мозок міг видавати більше

Електрична стимуляція різних відділів головного мозку виявила, що можна розкрити додаткові функції головного мозку, але через це страждають інші уміння людини.

Британські вчені з’ясували, що при неінвазивній (відсутність фізичного впливу – cikavosti.com) електричній стимуляції одного відділу головного мозку можуть постраждати функції іншого. З допомогою такого способу можна поліпшити пам’ять і здатність до навчання, але вміння миттєво реагувати на обставини помітно погіршиться.

Рой Коен Кедош (Roi Cohen Kadosh), нейробіолог з Оксфордського університету, говорить: “Це дослідження нагадало нам про те, що все має свою ціну”.

Разом зі своїми колегами він провів експеримент, використовуючи так звану транскраніальну стимуляцію постійним струмом (TES) для впливу на людський мозок. Спочатку метою експерименту було поліпшити пам’ять і увагу у пацієнтів, а також допомогти паралізованим людям відновити мову і моторні функції. В процесі роботи вчені помітили, що деякі відділи мозку добровольців стали працювати гірше.

Щодня, на протязі п’яти днів, добровольцям показували ряд цифр і фігур їм відповідних і питали, які зі знаків відповідають більшому числу. З цим завданням пацієнти справлялися швидко. На шостий день їх попросили визначити, яка з фігур більшого розміру. Ті, хто виявив кращі показники в тесті на пам’ять, впоралися з останнім тестом гірше всіх.

Дослідження проводилося серед представників трьох груп: тих, кому стимулювали префронтальную кору або тім’яну частину, і тих, кому проводили уявну стимуляцію, щоб виявити ефект плацебо. Пацієнти, яким стимулювали тім’яну частину, проявляли себе краще в навчанні та запам’ятовуванні, але здатність реагувати миттєво, не роздумуючи, виявлялася слабкою. У першої групи спостерігався протилежний ефект.

Вчені відзначають, що префронтальна кора головного мозку відповідає за здатність планувати і приймати рішення, тім’яна частка – за інтегрування різних типів інформації.

На думку авторів дослідження, здорові люди швидше за все не погодяться на подібну процедуру, адже ми не хочемо жертвувати жодною з наших здібностей. Але для паралізованих людей це може бути порятунком: вони готові віддати багато що за можливість заново “встати в ряди”.

Натхнення: http://i-russia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button