Різне

Продовольча криза- це кінець світу?

Мати трьох дітей із Західного Сассекса Емма Фоден, як і багато інші споживачів в Англії, вкрай стривожена зростанням цін на продукти:

«Вісімнадцять місяців тому один великий похід в супермаркет, включаючи пляшку вина, обходився в 70 фунтів, рік тому – вже близько 100 фунтів. А сьогодні цей же набір продуктів мінус вино коштує не менше 130 фунтів ».

01-04-15-foto-600x400-1

Спостереження домогосподарки підтверджує статистика. За даними Служби національної статистики за останні сім років ціни на продукти харчування піднялися в Англії в середньому на 37,9 відсотків. Це пов’язано з підвищенням запитів суспільства, зростаючим народонаселенням і мінливим кліматом.

Для мільярдів споживачів по всій Землі ситуація з продовольством може тільки погіршитися. Середня ціна на основні продукти харчування, мабуть, подвоїться протягом наступних 20 років. Це відбудеться в результаті стрибків цін, спричинених такими природними катаклізмами, як посуха цього літа в Америці, що знищила шосту частину врожаю зерна.

Крім того, зростання цін буде спонуковане і набиратиме обертів суперництвом країн, на кшталт Китаю – за доступ до світових ресурсів.

Ми живемо напередодні спалаху глобальної продовольчої війни, яка неминуче призведе до бунтів, геополітичних конфліктів і поголовної інфляції, що буде супроводжуватися голодом.

Згідно з опублікованими днями результатами дослідження, ситуація навколо світових ресурсів розпалена настільки, що в будь-який момент може перерости у війну.

Нестача основних продуктів на зразок пшениці в наступні два десятиліття стане достатньо гострою, що будь-який, навіть невеликий поштовх зможе спровокувати раптове підвищення цін і викликати «неадекватно гостру реакцію, а можливо, навіть і озброєний бунт».

Це не черговий «Кінець світу», а реальність, яку ми вже спостерігали в 2008 році, коли підвищення цін на зерно, кукурудзу, рис і сою призвело до численних бунтів від Мексики до Індонезії, де люди раптом виявили, що не можуть дозволити собі навіть життєво необхідний мінімум. Тому важливо в кризу заощаджувати і в цьому вам допоможе http://www.platinumbank.com.ua/view.deps/ зі своїми привабливими депозитами.

Учені, що проводили дослідження в минулому році, прийшли до неоднозначного висновку, що ціна на продовольство – найважливіший і чи не єдиний чинник, здатний привести до бунтів по всій планеті, і що безлади спалахують, як тільки вартість продуктів перевищує певну межу.

«Високі ціни на продовольство створюють умови, в яких масові хвилювання людей можуть спалахнути з найбільшою ймовірністю», – підсумовує дослідник Інституту складних систем (CSI) Марко Лаги. Він упевнений, що Арабська весна була спровокована глобальним зростанням цін на продовольство.

За даними ООН вартість міжнародного споживчого кошика, що містить зернові, бобові, молочні продукти, м’ясо і цукор, в даний час знаходиться на найвищому рівні з 1990 року. Сьогодні вона навіть вище, ніж під час кризи 2008 року.

Рано чи пізно ця проблема неминуче торкнеться не тільки третього світу, але і розвинених країн.

У вересні Оксфордський комітет допомоги голодуючим повідомив про прогнози згідно з якими може відбутися масштабна повінь в Південній Африці і ще одна посуха в Північній Америці. Ці природні катаклізми можуть спровокувати катастрофічний зліт цін на продовольство протягом наступних 20 років.

Фінансове моделювання, здійснене британськими дослідниками, показало, що навіть одної значної події може виявитися достатньо для вибуху інфляції, коли за кілька місяців ціни зростуть настільки, наскільки при нормальній ситуації росли б близько 20 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button