Технології

Вчені розробляють GPS для океану

Системи навігації для поверхні Землі працюють вже досить добре. Однак для військових точне позиціонування об’єкта під поверхнею океану або в космосі потрібно не менше. Фахівці компанії BAE Systems взялися знайти рішення, принаймні, для водних глибин.

90b60a6be0764988113b4f3dd83b0bef
Нагадаємо, що системи ГЛОНАСС, GPS та інші подібні спираються на роботу супутників. Отримуючи радіосигнал від трьох апаратів на орбіті (необхідний мінімум), пристрій може вирахувати своє положення на поверхні Землі практично в будь-якій точці світу. Але під поверхню океану сигнали практично не проходять, тому там немає такої точної системи позиціонування.

Між тим підводним човнам, як з екіпажами, так і без них, вона необхідна. Зараз їм в цих цілях доводиться періодично підніматися на поверхню. Однак це може привести до їх виявленню, що для військових неприпустимо. Крім того, сигнали можуть бути навмисно спотворений ворожою стороною.

Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США DARPA найняло інженерів британської оборонної корпорації BAE Systems і дослідницької компанії Draper, а також вчених університетів Вашингтона, Техасу в Остіні і MIT, для забезпечення американського флоту глибоководною GPS.

Програму, в рамках якої на розробки будуть виділятися кошти, назвали “Посейдон” (Positioning System for Deep Ocean Navigation, або POSYDON).

Щоб навчити підводні кораблі орієнтуватися в глибинах океану, фахівці BAE Systems планують розмістити в певних фіксованих точках пов’язані між собою джерела акустичних сигналів, які військові судна зможуть приймати навіть на великих відстанях.

Крім того, інженери розроблять системи прийому і передачі такого роду сигналів, системи, які пригнічують шуми і фіксують будь-які втручання в роботу підводного GPS, програми для розшифрування сигналів і точної орієнтації під поверхнею океану.

“Компанія BAE Systems понад 40 років розробляє підводні активні і пасивні акустичні системи, — пояснює вибір DARPA Джошуа Недзвецький (Joshua Niedzwiecki), директор одного з підрозділів BAE Systems. – Ми використовуємо ті ж технології, щоб зробити революцію в підводній навігації для програми POSYDON. Ми виберемо невеликі приймачі та продемонструємо роботу акустичної системи GPS для океану”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button