Людина

Вчені розповіли, чому літні люди менше сплять

 

Дослідники довгий час шукали відповідь на питання, чому з віком багато людей сплять менше. Вони з’ясували, що причиною може бути відмирання нейронів у вентролатеральній преоптичній області мозку. У щурів з недоліком цих нейронів вчені виявили важку форму безсоння. Виявилося, дані нейрони відповідають за регуляцію станів сну та неспання.

foto_cikavosti_08.09.2014-03_resized

Вчені продовжили свої дослідження на людях. 1000 учасників погодилася носити на зап’ясті невеликий пристрій, що записував всі їх рухи. Випробовувані одягали його на 7-10 днів кожні 2 роки, аж до своєї смерті. Дослідники помітили зниження кількості нейронів у вентролатеральній преоптичній області у літніх учасників, а також у людей, які страждали від хвороби Альцгеймера. У добу ці випробовувані спали, в середньому, на годину менше, ніж молоді люди 20 років.

Читайте також: Довго спати шкідливо

Вчені вважають, що їх відкриття допоможе в створенні нових препаратів від безсоння. Такі засоби можуть впливати на специфічні нейрони, що викликають порушення сну. Дослідники припускають, що, на відміну від існуючих на сьогоднішній день снодійних препаратів, нові ліки не будуть призводити до безлічі побічних ефектів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button