Всесвіт

Інженери усунули критичний збій на “Вояджері-1”. Винен зламаний комп’ютер

Дослідники з НАСА повідомили про розв’язання проблеми, пов’язаної з некоректною передачею даних від космічного корабля «Вояджер-1».

Інженери з НАСА відновили коректну передачу даних від зонда “Вояджер-1”. Причиною помилки стала передача даних через зламаний комп’ютер.

У травні цього року “Вояджер-1” здивував вчених, коли почав надсилати дивні дані від системи контролю орієнтації корабля (AACS). Первинний контроль показав, що космічний апарат працює коректно, але всі дані, що надходять від нього, передаються з помилкою і не відображають реального стану.

В результаті аналізу інженери встановили, що причина порушення в складі даних пов’язана зі старим бортовим комп’ютером, який вийшов з ладу кілька років тому. В результаті програмного збою “Вояджер-1” почав відправляти дані через старий пристрій, який в процесі кодування спотворював інформацію.

Антена (у верхньому лівому куті), орієнтована на Землю, є одним із пристроїв, які контролює система AACS. Художнє зображення: NASA, JPL-Caltech

Перенастроївши передачу через основний бортовий комп’ютер, інженери повністю відновили коректний сигнал. Дослідники відзначають, що поки неясно, чому космічний апарат знову став використовувати старий пристрій. Ймовірно, таку команду помилково віддав основний бортовий комп’ютер, керуючий місією.

Це говорить про те, що в роботі пристрою можуть спостерігатися інші неполадки, які і привели до первинного збою. Інженери продовжують шукати вихідну причину помилки, але вони впевнені, що вона не загрожує нормальній роботі космічного апарату.

“Вояджер-1” і його “близнюк” “Вояджер — 2” – космічні зонди, розроблені НАСА для дослідження газових гігантів Сонячної системи. Після прольоту планет і завершення основної місії обидва зонди продовжили працювати. Вони стали першими штучними космічними апаратами, які подолали геліопаузу і зараз рухаються в напрямку хмари Оорта.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments